Nikola Grbić skomentował powołania. "Wykorzystaliśmy wszystkie 30 miejsc"

Siatkówka

Trener Nikola Grbić ogłosił powołania na nadchodzący sezon reprezentacyjny. Szkoleniowiec zdecydował się umieścić na liście aż 30 nazwisk. Siatkarzy czeka bowiem mnóstwo pracy i aż trzy ważne turnieje.

Wybrańców Grbicia kibice poznali w środowe południe. - W tym roku, zgodnie z regulacjami FIVB, lista może być większa o pięć nazwisk. Wykorzystaliśmy wszystkie 30 miejsc. Zawodnicy, którzy pojawią się na zgrupowaniu, odegrają różne role w Lidze Narodów. Niektórzy dostaną swoją szansę tylko w pierwszej fazie, inni zostaną z nami przez cały turniej, jeszcze inni będą musieli zadowolić się treningiem - powiedział Serb. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić odkrył karty! Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski

 

Selekcjoner podkreślił jednak, że niezależenie od tego, wszyscy zawodnicy będą dla niego ważni. - Tak czy inaczej wszyscy będą mieli okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności. Wspólny czas przyda się również do tego, aby zaadaptować się do grupy i poznać nasz styl gry - wyjaśnił 49-latek. 

 

Sezon reprezentacyjny Polacy zainaugurują 25 maja. Zmierzą się wówczas towarzysko w Katowicach z Niemcami. Później czekać ich będzie natomiast maraton meczów w Lidze Narodów. Najpierw wyjadą do Japonii, a następnie na Filipiny. Faza finałowa odbędzie się natomiast w Gdańsku. - Nie zmienia to jednak faktu, że musimy przygotować się najlepiej, jak tylko potrafimy, bo statystyki wykazują, że w tych rozgrywkach gospodarz wcale nie ma łatwiej - przestrzegał szkoleniowiec.

 

Na przełomie sierpnia i września "Biało-Czerwonych" czekają natomiast mistrzostwa Europy. - Naturalnie nie będzie Stanów Zjednoczonych, Kuby czy Brazylii, ale będą za to inne groźne drużyny. Mam na myśli przede wszystkich Włochy, Słowenię, Bułgarię, Holandię i wiele więcej. Będzie trudno, ale wierzę, że turniej pomoże nam się rozwinąć i zwiększyć swoje umiejętności - powiedział Grbić. 

 

Ostatnią misją Polaków w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym będzie natomiast turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Potrwa od 30 września do 8 października w Chinach. 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie