NHL: Islanders wciąż w grze

Hokeiści New York Islanders wygrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:2

Hokeiści New York Islanders wygrali na wyjeździe z Carolina Hurricanes 3:2 w piątym meczu pierwszej rundy play off ligi NHL i wciąż są w grze. W rywalizacji do czterech zwycięstw "Huragany" prowadzą 3-2.

"Wyspiarze" zagrali w Raleigh z wielką determinacją. Po pierwszej tercji prowadzili po golu Pierre'a Engvalla, a na początku drugiej na 2:0 podwyższył uderzeniem krążka z powietrza Brock Nelson. W tej części gry padły jeszcze dwie bramki - kontaktową zdobył Paul Stastny, a trzecią dla Islanders - Mathew Barzal. W trzeciej tercji rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Sebastian Aho.

Mecz numer 6 odbędzie się w piątek w Nowym Jorku.

Zacięta walka trwa także w innych parach. We wtorek Dallas Stars wygrali z Minnesota Wild 4:0 (dopiero pierwszy mecz w całej serii play off z czystym kontem jednej z drużyn), a Edmonton Oilers pokonali Los Angeles Kings 6:3. W play off "Gwiazdy" i "Nafciarze" prowadzą po 3-2, ale kolejne spotkania rozegrają na wyjeździe.

Do tej pory żadna drużyna w lidze nie wywalczyła miejsca w drugiej rundzie.