Znamy rywali polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy

Siatkówka
Znamy rywali polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy
fot. pzps.pl
Znamy rywali polskich siatkarzy w mistrzostwach Europy

Już wiemy, z kim zmierzy się siatkarska reprezentacja Polski U-17 na zbliżających się mistrzostwach Europy. Czempionat odbędzie się od 19 do 30 lipca 2023 roku.

W środę 26 kwietnia 2023 roku w siedzibie Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej w Luksemburgu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy do lat 17. Przypomnijmy, że w imprezie, która będzie trwała od 19 do 30 lipca 2023 roku, wystąpi reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni zakwalifikowali się na czempionat w grudniu 2022 roku w mistrzostwach EVZA w gruzińskim Gori.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielcy nieobecni w kadrze Grbicia. Kto nie zagra w reprezentacji Polski?

 

Teraz wiadomo, kto stanie naprzeciwko Polaków w nadchodzących mistrzostwach Starego Kontynentu. Podopieczni Artura Łozy zagrają w grupie II, w której rywalizować będą także reprezentacje Włoch, Czech, Francji, Serbii, Finlandii, Holandii i Hiszpanii. Natomiast do grupy I trafiły drużyny narodowe Czarnogóry, Bułgarii, Turcji, Słowenii, Belgii, Austrii, Estonii i Grecji.

 

Podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w Czarnogórze, każdy zespół w swojej grupie rozegra w sumie siedem spotkań, na zasadzie "każdy z każdym". Z grup awansują po dwa zespoły, które zmierzą się w półfinałach. 

 

Poprzednie mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 17 rozgrywane były dwa lata temu w Albanii. Polacy wywalczyli wtedy brązowy medal. Po triumf sięgnęła reprezentacja Słowenii, która w finale pokonała Rosję.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie