Koniec sezonu dla klubu Wilfredo Leona! Ostatni mecz przesądził o braku awansu

Siatkówka
Koniec sezonu dla klubu Wilfredo Leona! Ostatni mecz przesądził o braku awansu
fot. Cyfrasport
Wilfredo Leon jest współwłaścicielem klubu Anioły Toruń.

Wilfredo Leon końcówki obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Drużyna Sir Safety Susa Perugia, w której występuje przyjmujący reprezentacji Polski, odpadła z rywalizacji w Lidze Mistrzów i Serie A1. Na domiar złego, klub CUK Anioły Toruń, którego Leon jest współwłaścicielem, nie zdołał zakwalifikować się do Tauron 1. Ligi.

Siatkarze CUK Anioły Toruń w efektownym stylu przebrnęli przez fazę zasadniczą drugiej ligi. Wygrali grupę 1, zdobywając 55 (na 60 możliwych) punktów i notując 19 zwycięstw w 20 meczach.

Zobacz także: Polski klub siatkarski przekazał kibicom ważną informację! Trener i kapitan zostają na kolejny sezon


Taka postawa rozbudziła nadzieje na awans do Tauron 1. Ligi. Rozwiał je jednak występ w turnieju półfinałowym w Grodzisku Mazowieckim. Drużyna z Torunia wygrała z Hutnikiem Kraków (3:2) i UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki (3:2), w trzecim spotkaniu uległa jednak ekipie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa (0:3). Jak się później okazało, ta porażka przesądziła o braku awansu Aniołów. Siatkarze z Torunia zajęli trzecie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co dwie ekipy przed nimi, ale gorszy bilans setów...

 

 

"Dziś nie opuszcza nas poczucie smutku i rozczarowania, ale od jutra zabierzemy się do ciężkiej pracy by wrócić silniejsi o doświadczenie płynące z tego sezonu i obiecujemy, że wspólnie będziemy mogli za rok powiedzieć, że... do trzech razy sztuka!" – napisał klub w mediach społecznościowych.

 

Kto pozostał w grze o awans do Tauron 1. Ligi?

 

Z turnieju półfinałowego w Grodzisku Mazowieckim awans do dalszej fazy kwalifikacji wywalczyły UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Z turnieju w Poznaniu – CHKS Arka Chełm i MCKiS Jaworzno. Te cztery drużyny zagrają w turnieju finałowym, który ma zostać rozegrany w dniach 5–7 maja.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie