Koniec świetnej serii Legii Warszawa. BM Stal górą w hicie EBL

Koniec świetnej serii Legii. BM Stal górą w hicie EBL

W piątkowym hicie Energa Basket Ligi BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z ostatnio świetnie prezentującą się Legią Warszawa 90:87.

Aric Holman od początku był niezwykle aktywny i po jego rzutach przyjezdni byli lepsi o cztery punkty. Później trójkami wymieniali się Michał Michalak i Travis Leslie, ale to działało na korzyść ekipy z Warszawy. Jednak następne podobne trafienie Damiana Kulig zbliżało gospodarzy na zaledwie punkt! Mimo tego po kolejnych akcjach duetu Vinales - Holman po 10 minutach było 22:29. Za odrabianie strat w drugiej kwarcie wziął się Michalak - po jego rzutach wolnych był już remis! Przewagę ostrowianom dawał z kolei trójką Aigars Skele. Vinales wraz z Wyką starali się na to reagować, ale równie skuteczni byli także Jakub Garbacz i Nemanja Djurisić. Dzięki nim BM Stal była już lepsza o dziewięć punktów! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:42.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana był skoncentrowany na utrzymywaniu przewagi. Goście krok po kroku zbliżali się, a po efektownym wsadzie Arica Holmana przegrywali już tylko dwoma punktami. Prowadzenie ciągle zapewniał jednak Nemanja Djurisić, a po trójce Michała Michalaka różnica wynosiła już siedem punktów. Po 30 minutach było 67:60. Skele i Djurisić w kolejnej części gry sprawiali, że to ostrowianie nadal byli w korzystnej sytuacji. Po kolejnej akcji tego pierwszego mieli aż 11 punktów przewagi. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego nie poddawała się i walczyła o lepszy wynik do samego końca. Po trójce Travisa Lesliego zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. W końcówce kluczową akcję wykończył jednak Skele, a BM Stal zwyciężyła ostatecznie 90:87.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Michalak z 22 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Po 20 punktów dla gości rzucili Kyle Vinales i Travis Leslie.

BM Stal Ostrów Wlkp. - Legia Warszawa 90:87 (22:29, 26:13, 19:18, 23:27)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Michał Michalak 22, Nemanja Djurisic 20, Damian Kulig 16, Aigars Skele 15, Ojars Silins 8, Adonis Thomas 4, Jakub Garbacz 3, Mateusz Zębski 2, Markus Loncar 0.

Legia Warszawa: Kyle Vinales 20, Travis Leslie 20, Aric Holman 19, Grzegorz Kamiński 10, Geoffrey Groselle 9, Janis Berzins 5, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kulka 0, Łukasz Koszarek 0.

Pierwsza porażka Legii od 11 lutego. Stal przerwała na ośmiu serię zwycięstw warszawian.