Trudny mecz Huberta Hurkacza! 29 asów serwisowych Polaka (WIDEO)

Hubert Hurkacz z awansem do trzeciej rundy turnieju ATP w Madrycie

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP w Madrycie. Po wyrównanym meczu polski tenisista wyeliminował Richarda Gasqueta z rywalizacji w stolicy Hiszpanii. Polak wygrał 2:1 (6:7, 6:4, 7:5).

Hubert Hurkacz świetnie prezentował się w swoich gemach serwisowych. Polski tenisista po pierwszym secie miał na swoim koncie aż 17 asów serwisowych. Mimo to Gasquet również był w stanie bez większych problemów bronić swoje serwisy, przez co rywalizacja w pierwszej części pojedynku była wyrównana. O wyniku tego seta musiał zadecydować tie-break. Hurkacz miał trzy punkty setowe, jednak nie potrafił ich wykorzystać. Chłodniejszą głowę zachował 36-latek, który wygrał ostatnią część seta 11:9.

Druga partia ułożyła się po myśli pochodzącego z Wrocławia zawodnika. Plasujący się na 15. miejscu w rankingu ATP zawodnik przełamał oponenta i doprowadził do wyniku 4:2. Jak się okazało, zwycięstwo w tym gemie wystarczyło, żeby Polak sięgnął po zwycięstwo w secie (6:4).

Przez cały mecz Hurkacz bardzo dobrze serwował. Należy zaznaczyć, że w trakcie całego spotkania zaserwował aż 29 asów. Mimo to Gasquet był w stanie przełamać przeciwnika i wyjść na prowadzenie 3:1. Polski tenisista był jednak w stanie obrócić wynik spotkania i sięgnąć po zwycięstwo w ostatnim secie (7:5).

Przeciwnikiem Polaka w następnym etapie rywalizacji będzie Borna Coric. Chorwat pokonał wcześniej Hugo Gastona 2:0 (6:3, 6:3).

Hubert Hurkacz - Richard Gasquet 2:1 (6:7, 6:4, 7:5)