Pierwsza runda i koniec. Magda Linette i Sofia Kenin odpadły w Madrycie

Magda Linette

Magda Linette i Sofia Kenin odpadły w pierwszej rundzie turnieju WTA w Madrycie. Polsko-amerykańska para musiała uznać wyższość duetu Gabriela Dabrowski - Luisa Stefani, przegrywając 6:4, 2:6, 7-10.

Pierwszy set padł łupem Linette i Kenin. Polsko-amerykańska para przełamała wyżej notowane rywalki na 1:0, co okazało się kluczem do zwycięstwa. Ostatecznie, set zakończył się wynikiem 6:4. Druga partia przebiegła pod dyktando duetu Dabrowski - Stefani.

By wyłonić zwyciężczynie, potrzebny był super tie-break. Walka była zacięta, jednak w końcówce to rywalki uzyskały przewagę - od stanu 7-6 do 7-10.

Linette pozostała rywalizacji w singlu. Polka w czwartek pokonała Marketę Vondrousovą, natomiast w sobotę zagra z Mirrą Andriejewą.