Słynna siatkarka zadecydowała! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie

Siatkówka

Britt Bongaerts to siatkarka, którą polscy kibice tej dyscypliny sportu zapamiętali szczególnie z występów w ŁKS Commercecon Łódź. Jak się okazało, słynna rozgrywająca w najbliższym czasie nie powróci na boiska Tauron Ligi. Holenderka przedłużyła kontrakt z Allianz MTV Stuttgart.

Britt Bongaerts w ŁKS Commercecon Łódź występowała w sezonie 2020/21 i wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski. Później trafiła do Bartoccini Fortinfissi Perugia, a od 2022 roku jest zawodniczką Allianz MTV Stuttgart.

 

Zobacz także: Finał Tauron Ligi 2023: Transmisje TV i stream online. Gdzie oglądać mecze?

 

26-letnia rozgrywająca stała się ważną postacią zespołu. W obecnym sezonie awansowała z nim do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, w fazie grupowej dwukrotnie pokonując ŁKS; zagra również w finale Bundesligi.

 

 

Jak poinformował niemiecki klub, Bongaerts przedłużyła kontrakt na kolejny sezon.

 

– Bardzo się cieszę, że będę mogła zagrać kolejny sezon w Stuttgarcie. Czuję się tutaj bardzo dobrze i lubię grać przed wspaniałymi fanami na SCHARRena. Mam nadzieję, że w nowym sezonie przeżyjemy razem więcej wspaniałych chwil. Jestem gotowa! – powiedziała siatkarka.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @allianzmtvstuttgart

 

– Oczywiście bardzo się cieszę, że Britt zostanie z nami w Stuttgarcie w nadchodzącym sezonie. Dla mnie jest jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Europie i pokazała nam w tym sezonie, jak niesamowicie ważna może być. W nadchodzącym sezonie nadal będzie jedną z naszych kluczowych zawodniczek na boisku i poza nim. Nie mogę się doczekać, aby towarzyszyć jej w dalszej karierze i widzieć ją jako lidera zespołu. Fakt, że Britt przedłużyła kontrakt, jest również wielkim sukcesem klubu i pokazuje drogę, którą chcemy podążać, by osiągnąć sukces – stwierdził trener Tore Aleksandersen.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie