Utytułowany trener poprowadzi niemiecką kadrę

Eric Frenzel

Utytułowany Eric Frenzel, trzykrotny mistrz olimpijski i siedmiokrotny mistrz świata w kombinacji norweskiej, który po ostatnim sezonie zdecydował się zakończyć karierę sportową, został szkoleniowcem niemieckiej kadry - poinformowała federacja.

Jednym z jego asystentów będzie Heinz Kuttin, były austriacki skoczek narciarski, a później szkoleniowiec m.in. biało-czerwonych.

Pochodzący z Saksonii 34-letni żołnierz Bundeswehry przejmie obowiązki Hermanna Weinbucha. 63-letni trener po 27 latach pracy i 57 medalach największych imprez zdecydował się rozstać z kadrą narodową.

Frenzel odniósł 43 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata i pięć razy - w latach 2013-2017 - świętował triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. W tym roku w Planicy zostając wicemistrzem świata w drużynie wywalczył 18. medal imprezy tej rangi. Jego największe sukcesy to jednak trzy olimpijskie złota - indywidualnie w Soczi i Pjongczangu, gdzie zwyciężył też wraz z kolegami z zespołu, a na ceremonii otwarcia był chorążym ekipy niemieckiej - oraz po dwa srebrne i brązowe medale igrzysk.

W PŚ debiutował 13 stycznia 2007 roku, a kilka tygodni później w Sapporo po raz pierwszy wystartował w MŚ.