Nastolatka wyeliminowała Magdę Linette w Madrycie

Magda Linette

Magda Linette odpadła w trzeciej rundzie (1/16 finału) turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polska tenisistka przegrała z obchodzącą w sobotę 16. urodziny Rosjanką Marią Andriejewą 3:6, 3:6.

Rozstawiona z numerem 17. 31-letnia poznanianka z 15 lat młodszą rywalką w każdym secie była gorsza o jedno przełamanie. Mecz trwał 98 minut.

Andriejewa, która zajmuje 194. miejsce w światowym rankingu, występuje w Madrycie dzięki "dzikiej karcie". Zawdzięcza ją m.in. świetnej postawie w tegorocznych turniejach ITF na "mączce", w których ma bilans 15-0.

To dopiero drugi start w imprezie rangi WTA, w zeszłym roku przegrała pierwsze spotkanie w Monastyrze. W stolicy Hiszpanii Rosjanka spisuje się jednak rewelacyjnie. W pierwszej rundzie pokonała finalistkę US Open 2021 - Kanadyjkę Leylah Fernandez 6:3, 6:4, zostając trzecią najmłodszą zawodniczką, która odniosła zwycięstwo w głównej drabince imprezy WTA 1000, po Amerykankach Coco Gauff i CiCi Bellis. Z kolei w drugiej rundzie wygrała z rozstawioną z "13" Brazylijką Beatriz Haddad Maią 7:6 (8-6), 6:3.

O ćwierćfinał Andriejewa powalczy z wiceliderką klasyfikacji tenisistek Białorusinką Aryną Sabalenką.