MotoGP: Obrońca tytułu wygrał GP Hiszpanii i został liderem

Moto
Francesco Bagnaia wygrał na torze w Jerez wyścig o Grand Prix Hiszpanii.

Obrońca tytułu Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał na torze w Jerez wyścig o Grand Prix Hiszpanii, czwartą rundę motocyklowych mistrzostw świata, i został liderem klasyfikacji generalnej MotoGP. To jego 13. zwycięstwo w królewskiej klasie.

Bagnaia triumfował także w ubiegłym roku w Jerez, a tutejszy tor uchodzi za jeden z najtrudniejszych w kalendarzu MŚ.

W niedzielę Włoch na cztery okrążenia przed końcem wyprzedził reprezentanta RPA Brada Bindera (KTM). Trzecie miejsce wywalczył Australijczyk Jack Miller (KTM).

Po dwóch pechowych dla siebie startach w USA i Argentynie, Bagnaia wrócił do optymalnej formy i wygrał. W sobotnim sprincie był drugi i teraz prowadzi w mistrzostwach świata z dorobkiem 87 punktów. Ma 22 pkt przewagi nad swoim rodakiem Marco Bezzecchim, który na Jerez miał na siedem okrążeń przed metą upadek. Trzeci jest Binder - 62.

Słabiej niż się można było spodziewać wypadł w niedzielę Aleix Espargaro (Aprilia), który startował z pole position. Hiszpan źle wystartował, stracił od razu kilka pozycji i nie był w stanie nawiązać walki z czołówką.

W Moto2 triumfował Brytyjczyk Sam Lowes (Kalex), w klasyfikacji generalnej prowadzi Hiszpan Pedro Acosta - 74 pkt, który w Jerez był drugi. Lowes zgromadził dotychczas 43 pkt i jest piąty.

W Moto3 najszybszy był natomiast Hiszpan Ivan Ortola (KTM), aktualnie trzeci w tej klasie z dorobkiem 50 pkt. Prowadzi jego rodak Daniel Holgado (KTM) - 59.

Następną rundą mistrzostw świata będzie 14 maja Grand Prix Francji.