"Fantastyczny". Hiszpańskie media doceniają Lewandowskiego po meczu z Betisem

Robert Lewandowski przełamał się w meczu z Betisem

Długo kazał czekać Robert Lewandowski na swoją kolejną bramkę w meczu domowym Barcelony. W sobotni wieczór polski napastnik znów mógł wprawić kibiców na Camp Nou w ekstazę, a jego drużyna nie dała żadnych szans Realowi Betis. Jak zareagowały na to wydarzenie media w Hiszpanii?

Mecz 32. kolejki hiszpańskiej La Liga zakończył się wynikiem 4:0 dla "Dumy Katalonii". Należy jednak zaznaczyć, że podopieczni Xaviego Hernandeza mieli ułatwione zadanie, bo od 33. minuty grali w liczebnej przewadze, po czerwonej kartce dla Edgara Gonzaleza. Barcelona kompletnie zdominowała rywala i przy lepszej skuteczności mogła wygrać zdecydowanie wyżej. Lewandowski trafił do siatki w 36. minucie, podwyższając wynik na 2:0.

Kataloński "Sport" ocenił kapitana reprezentacji Polski na "siódemkę". Taką notę otrzymała większość zawodników Barcelony. Żaden zawodnik nie zasłużył jednak na wyższą notę, więc Lewandowski znalazł się w gronie najwyżej ocenionych piłkarzy.

"Mógł odpowiedzieć Benzemie kolejnym hat-trickiem, ale zabrakło milimetrów, żeby tak się stało. Rozegrał świetny mecz, po raz kolejny. Był bardzo "hojny" dla kolegów z drużyny. Fantastyczny." - czytamy na łamach "Sportu"

Dziennikarze katalońskiego dziennika umieścili także przy reprezentancie Polski dopisek "Pichichi", który oznacza najlepszego strzelca danego sezonu La Liga.

"Walka o tytuł króla strzelców nabrała rumieńców po golach Benzemy. Polak odpowiedział świetnym strzałem z pierwszej piłki, zdobywając 19. bramkę w sezonie La Liga. Przy większym szczęściu mógł strzelić kolejne, ale trafił w słupek. Gol samobójczy na 4:0 powinien być  zaliczony na jego konto" - napisali z kolei dziennikarze "Mundo Deportivo".

Po 32 rozegranych kolejkach Lewandowski plasuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców ligi hiszpańskiej z 19 trafieniami. Goniący go Karim Benzema ma na swoim koncie dwie bramki mniej.