Siatkarz pożegnał się z polskim klubem! "Dziękuję za ostatnie trzy sezony..."

Siatkówka
Siatkarz pożegnał się z polskim klubem! "Dziękuję za ostatnie trzy sezony..."
fot. Cyfrasport
Wassim Ben Tara odchodzi ze Stali Nysa.

Wassim Ben Tara odchodzi z drużyny PSG Stal Nysa. Siatkarz przekazał tę informację w mediach społecznościowych. W przyszłym sezonie ma zagrać w lidze włoskiej – w Sir Safety Susa Perugia.

"Dziękuję za wszystko za ostatnie trzy sezon. Nigdy nie zapomnę mojego czasu tutaj. Na zawsze w moim sercu" – napisał siatkarz w mediach społecznościowych, informując o swym rozstaniu z klubem.

 

Zobacz także: PlusLiga 2023: Końcowa klasyfikacja na miejscach 5–16

 

Wassim Ben Tara urodził się 3 sierpnia 1996 roku w Tunisie, gdzie stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Później trafił do francuskiego ASUL Lyon Volley, gdzie grał przez dwa sezony (2014–16). Kolejne trzy spędził w klubie Chaumont VB 52 (2016–19), z którym w 2017 roku zdobył mistrzostwo Francji, a w kolejnych dwóch sezonach – wicemistrzostwo kraju. Później grał w drużynie GFC Ajaccio VB, skąd w 2020 roku przeniósł się do Nysy.

 

Wassim Ben Tara - najlepsze akcje w sezonie 2022/23:

 

W trzech sezonach w PlusLidze Ben Tara rozegrał 86 meczów (309 setów), w których zdobył 1421 punktów. Obecne rozgrywki zakończył z kolegami ze Stali Nysa na siódmym miejscu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wassim Ben Tara (@wassim_ben_tara)

 

Siatkarz ma polskie korzenie – jego matka jest Polką. Jego kuzynką jest polska przyjmująca Katarzyna Bagrowska. Wassim Ben Tara grał w reprezentacji Tunezji, ale zdecydował się na zmianę obywatelstwa na polskie.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie