Toronto Maple Leafs i Edmonton Oilers w drugiej rundzie

Hokeiści Toronto Maple Leafs i Edmonton Oilers w drugiej rundzie

Hokeiści Toronto Maple Leafs i Edmonton Oilers awansowali do drugiej rundy play off ligi NHL. Zespół z Toronto wygrał na wyjeździe z Tampa Bay Lightning po dogrywce 2:1, a ekipa z Edmonton w Los Angeles pokonała Kings 5:4.

Maple Leafs objęli prowadzenie w drugiej tercji po golu Austona Matthewsa, jednak w kolejnej części spotkania trafienie zanotował Steven Stamkos i zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Gola na wagę awansu strzelił John Tavares.

Zespół z Toronto wygrał rywalizację w pierwszej rundzie po raz pierwszy w ostatnich dziewięciu podejściach do play off. W kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą niedzielnego meczu Boston Bruins z Florida Panthers.

Awans do drugiej rundy wywalczyli także hokeiści z Edmonton. W sobotnim spotkaniu z Los Angeles Kings po golu Phillipa Danaulta w trzeciej tercji było co prawda 4:4, jednak trafienie decydujące o wygranej Oilers trzy minuty przed końcem zanotował Kailer Yamamoto. Przyjezdni w całej rywalizacji triumfowali 4-2, a ich kolejnym przeciwnikiem będą Vegas Golden Knights.

New York Rangers u siebie wyrównali natomiast stan rywalizacji z New Jersey Devils na 3-3, wygrywając w sobotę 5:2. Decydujące o awansie siódme spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek w Newark.