Kanonada w półfinale Pucharu Niemiec. Popis Hiszpana

RB Lipsk zagra w finale Pucharu Niemiec.

Piłkarze RB Lipsk rozbili na wyjeździe SC Freiburg 5:1 w półfinale Pucharu Niemiec. Ich rywalem w meczu o trofeum będzie albo Eintracht Frankfurt, albo VfB Stuttgart - spotkanie tych drużyn zaplanowane jest na środę.

Do przerwy "Byki" prowadziły 4:0. Pierwszą bramkę zdobył Dani Olmo. Następnie hiszpański pomocnik asystował przy golach Benjamina Henrichsa, Dominika Szoboszlaia i Christophera Nkunku.

W 58. minucie obrońca Lipska Chorwat Josko Gvardiol został ukarany czerwoną kartką. Grającym w przewadze gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola niewiele ponad kwadrans później - strzelił go Michael Gregoritsch. Jednak w doliczonym czasie obrońca Freiburga Lukas Kubler sfaulował rywala w "szesnastce", a Szoboszlai pewnie wykorzystał rzut karny i ustalił wynik.

Finał Pucharu Niemiec zostanie rozegrany 3 czerwca.

SC Freiburg - RB Lipsk 1:5 (0:4)

Bramki: Michael Gregoritsch 75 - Dani Olmo 13, Benjamin Henrichs 14, Dominik Szoboszlai 37, 90+7 (k), Christopher Nkunku 45+1

Czerwona kartka: Josko Gvardiol (58, RB Lipsk, za faul)