Serie A: Juventus FC - US Lecce. Relacja i wynik na żywo

W środowym meczu 33. kolejki Serie A piłkarze Juventusu zmierzą się z Lecce. Ekipa z Piemontu liczy na przerwanie fatalnej passy, zaś Lecce - o oddalenie się od strefy spadkowej. Relacja i wynik na żywo z meczu Juventus FC - US Lecce ma Polsatsport.pl.

"Stara Dama" przystąpi do spotkania po katastrofalnym wręcz kwietniu. Juventus wygrał w ubiegłym miesiącu zaledwie jedno (!) ligowe spotkanie, pokonując 1 kwietnia Veronę 1:0. Od tego czasu turyńczycy kompletnie zawodzili, przegrywając z Lazio, Sassuolo i Napoli oraz remisując 1:1 z Bologną (rzutu karnego w tym meczu nie wykorzystał reprezentant Polski Arkadiusz Milik).

"Salentini" z pewnością nie będą jednak łatwym rywalem. Drużyna Lecce przerwała ostatnio fatalną serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa, pokonując 1:0 Udinese. Na sześć kolejek przed końcem sezonu podopieczni trenera Marco Baroniego mają tylko cztery punkty przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Veroną, dlatego każde zdobyte "oczko" może być dla nich na wagę złota.

Zdecydowanym faworytem będą jednak - co oczywiste - turyńczycy. Spośród 41 oficjalnych spotkań między tymi zespołami Juventus wygrał 27, podziałem punktów kończyło się 10 meczów i tylko czterokrotnie lepsi okazywali się zawodnicy Lecce. Po raz ostatni "Salentini" wygrali ze "Starą Damą" 20 lutego 2011 roku, a więc ponad 12 lat temu. Czy tym razem uda im się sprawić sensację?

Relacja i wynik na żywo z meczu Juventus FC - US Lecce ma Polsatsport.pl. Początek spotkania o godzinie 18:00.