Cztery bramki Leona Draisaitla nie wystarczyły. Oilers z porażką

Draisaitl nie uratował zespołu przed porażką

Leon Draisaitl zdobył aż cztery bramki dla Edmonton Oilers, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Vegas Golden Knights 4:6 w pierwszym meczu 2. rundy play off hokejowej ligi NHL. Rywalizacja będzie się toczyła do czterech wygranych spotkań.

Draisaitl otworzył wynik w 4. minucie, ale "Złoci Rycerze" odpowiedzieli golami Iwana Barbaszowa, Michaela Amadio i Marka Stone'a.

Niemiecki hokeista kontaktową bramkę zdobył tuż przed końcem pierwszej tercji, a do remisu doprowadził na początku trzeciej. Dla gospodarzy znów jednak trafił Barbaszow, następnie podwyższył Chandler Stephenson.

Draisaitl swoją czwartą bramkę zdobył w 49. minucie. "Nafciarzom" wyrównać się nie udało, a w końcówce dobił ich Jack Eichel.

"Ogólnie nie byliśmy wystarczająco dobrzy. Nie jesteśmy nawet blisko tego, co prezentowaliśmy wcześniej. Musimy się poprawić" - ocenił Draisaitl.

Mecz numer dwa odbędzie się w sobotę, również w Las Vegas.

Znacznie mniej emocji było w drugiej rywalizującej tej nocy parze. Na prowadzenie 1-0 w serii wyszli hokeiści Carolina Hurricanes, którzy we własnej hali pokonali New Jersey Devils 5:1.

Bramki dla zwycięzców zdobyli Brett Pesce, Seth Jarvis, Jesperi Kotkaniemi, Brady Skjei i Jesper Fast. Dla "Diabłów" trafił Nathan Bastian.

Drugie spotkanie zaplanowano na piątek, także w Raleigh.