Jakub Kubiak najlepszy podczas pierwszego konkursu Dużej Rundy na zawodach CSI2* Łąck

W Big Tour, konkursie na poziomie 140 cm, wystartowało w piątek 46 par. Parkur bezbłędnie pokonało 17 z nich, a najlepszy okazał się Jakub Kubiak, na co dzień reprezentant Klubu Jeździeckiego Łąck, dosiadający 20-letniego konia Quilibet.

- Parkur nie wydawał się bardzo łatwy. Tym bardziej jestem zadowolony z mojego konia, bo ma już swoje lata i poradził sobie świetnie. Myślę, że najbardziej zyskałem na równej jeździe, dobrze wyszły mi wszystkie zakręty i to był klucz do tego czasu - mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się Martin Rozynek na ogierze Kamir Red Wine, a Top 3 zamknął Hubert Polowczyk na M Blue’s Boy Z. Konkurs rozgrywany był o puchar Stada Ogierów w Łącku.

Klasa Medium Tour, o puchar EQUI Projekt, zakończyła się zwycięstwem Jacka Zagora na koniu OK Lazar. Drugie miejsce zajął Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda, a trzecie Adam Nicpoń i Cordensky.

W konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, triumfował Dawid Skiba na Maitiid. Druga była Ewelina Szczepanik na klaczy Escanana VRS, a trzeci Jan Bobik na Hawro.

W konkursie Small Tour, o puchar Tarant Events, nie do pokonania był Jan Bobik, który zajął miejsce pierwsze na klaczy Hasala i drugie na koniu Flandria. Top 3 zamknęła Marcelina Lasota na Picasso. Ta sama amazonka wygrała konkurs Elite Tour, o puchar tylkoskoki.pl. Na drugim miejscu znalazła się tu Aleksandra Pilatowicz na klaczy Hubka, a trzecia była Maria Gugała na Batisie.

W sobotę kolejny dzień zmagań. Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne –między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka. Około godziny 18:00 odbędzie się pokazowy konkurs zaprzęgów parokonnych, w którym wystartuje m.in. wielokrotny mistrz Polski Jacek Kozłowski.