Filar drużyny na dłużej w Projekcie Warszawa. "Zrobił duże postępy"

Siatkówka
Filar drużyny na dłużej w Projekcie Warszawa. "Zrobił duże postępy"
fot. Projekt Warszawa
Linus Weber zostaje w Projekcie Warszawa.

Warszawscy kibice mają powody do radości! Linus Weber zostaje na dłużej w Projekcie Warszawa. Niemiecki atakujący podpisał nowy kontrakt łączący go ze stołecznym zespołem do 2025 roku.

Reprezentant Niemiec oraz jeden z najbardziej utalentowanych atakujących młodego pokolenia zostaje na dłużej w stołecznym zespole! Weber związał się z Projektem Warszawa na kolejny okres i będzie reprezentował stołeczne barwy w sezonach 2023/24 oraz 2024/25.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant Polski zostaje w LUK Lublin

 

- To zawodnik z ogromnym potencjałem, który udowodnił swoją wartość dla drużyny między innymi podczas ćwierćfinałowych spotkań z ZAKSĄ w tym sezonie. Już na przestrzeni tego roku zrobił duże postępy, więc wierzę, że nasza współpraca przyniesie jeszcze lepsze efekty w przyszłości - powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

 

Niemiecki atakujący pokazał się z dobrej strony w swoim pierwszym sezonie w PlusLidze. W rozgrywkach o tytuł mistrza Polski zdobył 410 punktów, z czego 336 atakiem, 23 blokiem oraz 51 serwisem w 32 rozegranych meczach. Ten dorobek z pewnością powiększy się przez najbliższe dwa lata, na co liczy również sam zawodnik.

 

- Ten zespół jest naprawdę jak jedna wielka rodzina i cieszę się, że zostaję w Warszawie na dłużej. Ten sezon pokazał, że możemy walczyć jak równy z równym z każdym zespołem PlusLigi, więc nie mogę się doczekać kolejnych zmagań i występów w koszulce Projektu Warszawa. Wierzę w ten Projekt i wierzę również, że możemy razem osiągnąć wielkie rzeczy - powiedział Weber.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Projekt Warszawa (@projekt.warszawa)

 

Urodzony 1 listopada 1999 roku w Gerze siatkarz przed dołączeniem do Projektu reprezentował dotychczas niemieckie i włoskie kluby. W latach 2016-18 rozpoczynał seniorskie zmagania w VC Olimpii Berlin, skąd przeniósł się do Berlin Recycling Volleys. W tym klubie w 2019 roku zdobył mistrzostwo Niemiec i dołączył do włoskiego Allianz Milano.

 

W 2020 roku ponownie zasilił skład niemieckiego VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył brązowy medal niemieckiej ligi, a od sezonu 2021 reprezentował ekipę Kioene Padwa, gdzie był czwartym punktującym włoskiej SuperLega w sezonie zasadniczym zdobywając 414 punktów w 24 spotkaniach. Po zakończeniu rozgrywek ligi włoskiej dołączył na koniec sezonu do katarskiego Al-Rayyan, a od 2022 roku reprezentuje Projekt Warszawa.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie