PZPN bezlitosny! Potężna kara po finale Fortuna Pucharu Polski

Piłka nożna
PZPN bezlitosny! Potężna kara po finale Fortuna Pucharu Polski
fot. PAP

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać Filipa Mladenovicia za jego zachowanie po finale Fortuna Pucharu Polski. Serb został zawieszony na trzy miesiące. Oznacza to, że w tym sezonie nie zobaczymy go już na boiskach PKO BP Ekstraklasy.

W piątek Komisja Dyscyplinarna przeanalizowała materiał dowodowy z wydarzeń po finale Pucharu Polski. Po zakończeniu spotkania reprezentujący barwy Legii Mladenović uderzył trzech zawodników Rakowa Częstochowa. Wybuchła wielka awantura, w którą zaangażowane były obie strony.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marek Papszun poprowadzi zagraniczny klub?

 

Komisja postanowiła zawiesić Serba na 3 miesiące. Nie wystąpi już w tym sezonie Ekstraklasy, a także na początku przyszłych rozgrywek. Dodatkowo musi zapłacić 120 tysięcy złotych kary.

 

 

Ukarany został również inny piłkarz Legii Yuri Ribeiro. Za faul podczas meczu zdyskwalifikowano go na jedno spotkanie Pucharu Polski, a za zachowanie po ostatnim gwizdku (odepchnięcie rywala - naruszenie nietykalności cielesnej) na trzy mecze PP.

 

Wszczęto również postępowanie wobec Iviego Lopeza. Przypomnijmy, że rozgrywany 2 maja na PGE Narodowym finał Fortuna Pucharu Polski zakończył się wygraną Legii Warszawa po serii rzutów karnych.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie