Dostali baty w pierwszym secie, w kolejnych się odegrali! Remis w rywalizacji o brąz PlusLigi

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Michał Szalacha i Dawid Konarski oraz Torey DeFalco z Asseco Resovii podczas drugiego meczu o 3. miejsce w PlusLidze.

Aluron CMC Warta Zawiercie przegrała z Asseco Resovią 1:3 w drugim meczu o trzecie miejsce w PlusLidze. Osłabieni rzeszowianie wyraźnie przegrali pierwszą partię, ale w kolejnych byli zdecydowanie lepsi od gospodarzy. W rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski, która toczy się do trzech wygranych spotkań, jest remis 1—1. Starcie numer trzy zostanie rozegrane we wtorek 9 maja w Rzeszowie.

W drużynie Asseco Resovii z powodu urazów nie zagrali atakujący Maciej Muzaj i przyjmujący Klemen Cebulj. Że jest to poważne osłabienie, rzeszowianie przekonali się już w pierwszych akcjach meczu. Zawiercianie rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadzili 6:0 i to ułatwiło im zadanie w dalszej części seta. Gospodarze lepiej przyjmowali, byli skuteczniejsi w ataku, dominowali w bloku (50) i zagrywce (40) i pewnie wygrali tę partię 25:13.

Druga odsłona zaczęła się obiecująco dla rzeszowian (3:6). Gospodarze odrobili straty (9:9) i rozpoczęła się wyrównana walka obu zespołów. W końcówce lepiej zaprezentowali się siatkarze Asseco Resovii, którzy po asie Fabiana Drzyzgi odskoczyli na trzy oczka. Zawiercianie ułatwili im zadanie, popełniając błędy. Jeden z nich - zepsuta zagrywka - zamknął tego seta (22:25).

W trzecim secie Resovia znów przeważała od początku (4:9), a gospodarze musieli odrabiać straty. W końcówce złapali kontakt po skutecznym ataku Dawida Konarskiego (20:21), ale znów w ważnych momentach psuli zagrywki. Rzeszowianie utrzymali przewagę, a w ostatniej akcji tej części meczu Torey DeFalco ograł potrójny blok rywali (23:25).

Rzeszowianie w kolejnej odsłonie poszli za ciosem. I tym razem przeważali od początku (4:7), w środkowej części seta jeszcze powiększając zaliczkę (12:18). W końcówce nie dali już rywalom dojść do głosu. Zwycięstwo Asseco Resovii przypieczętował skutecznym atakiem po bloku Jan Kozamernik (17:25).

Najwięcej punktów: Uros Kovacević (19), Dawid Konarski (15), Bartosz Kwolek (10) – Aluron; Torey DeFalco (23), Jakub Bucki (15) – Resovia. MVP: Jakub Bucki (13/26 = 50% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25)

Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic – Santago Danani (libero) oraz Marcin Waliński, Tomasz Kalembka, Patryk Łaba, Michał Kozłowski, Dawid Dulski. Trener: Michał Winiarski.
Resovia: Jakub Bucki, Mauricio Borges, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Bartłomiej Krulicki, Tomasz Piotrowski. Trener: Giampaolo Medei.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 1—1

Wyniki meczów o 3. miejsce w PlusLidze 2023:

2023-05-02: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (22:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15)
2023-05-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25)
2023-05-09: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie (wtorek, godzina 20:30; transmisja – Polsat Sport)
2023-05-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 14:45; transmisja – Polsat Sport)
2023-05-16: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie (wtorek, godzina 20:30) /ewentualnie.