Roszady w tabeli Fortuna 1 Ligi. Stal Rzeszów coraz bliżej gry w barażach!

Roszady w tabeli 1 ligi. Stal Rzeszów coraz bliżej gry w barażach!

Stal Rzeszów pokonała 2:1 Arkę Gdynia w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki tej wygranej ekipa z Podkarpacia awansowała na szóstą pozycję w tabeli i ma realną szansę na grę w barażach.

Rzeszowianie szybko objęli prowadzenie w tej rywalizacji. Już w 11.minucie do siatki trafił Patryk Małecki, a niecałe dwie minuty później drugiego gola dla Stali zdobył Damian Michalik, dla którego była to dziewiąta bramka w tym sezonie. Od tego momentu goście zaczęli odważniej atakować i stwarzali sobie więcej okazji.

W 45. minucie padł gol kontaktowy dla Arki. Hubert Adamczyk pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu piłki ręką przez Bartolomieja Poczobuta. Kapitan Stali obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 2:1, co zwiastowało emocjonującą drugą część spotkania.

Po przerwie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Arka nie miała już takiej łatwości w stwarzaniu sytuacji podbramkowych, ponieważ Stal przede wszystkim skupiła się na obronie prowadzenia. Ostatecznie w drugiej połowie kibice w Rzeszowie nie obejrzeli już goli.

Dzięki tej wygranej Stal przeskoczyła w tabeli Arkę i awansowała na szóstą pozycję w tabeli. Dzięki temu drużyna kwalifikuje się w tym momencie do gry w barażach o awans do Ekstraklasy. W następnej serii gier rzeszowianie zmierzą się z Odrą Opole, natomiast "Arkowców" czeka starcie z Ruchem Chorzów.

Stal Rzeszów – Arka Gdynia 2:1 (2:1)

Bramki: Patryk Małecki 11, Damian Michalik 13 - Hubert Adamczyk 45 (k.)