Osłabiona Asseco Resovia znów wygrała! Trzy sety w trzecim meczu o trzecie miejsce

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów Jakub Kochanowski i Maciej Muzaj oraz Uros Kovacevic z Aluron CMC Warty Zawiercie podczas trzeciego meczu o 3. miejsce w PlusLidze.

Asseco Resovia wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:0 w trzecim spotkaniu o brązowy medal mistrzostw Polski. Gospodarze znów zagrali w osłabionym składzie, zdołali jednak pokonać przeciwników. Rywalizacja o miano trzeciej drużyny obecnego sezonu PlusLigi toczy się do trzech wygranych meczów, a rzeszowianie prowadzą 2—1. Starcie numer cztery zostanie rozegrane w sobotę 13 maja w Zawierciu.

W pierwszym secie jedynie w początkowych fragmentach obserwowaliśmy wyrównaną walkę obu ekip (6:6). Później rzeszowianie bardzo szybko odskoczyli na kilka punktów (10:6), a w środkowej części seta utrzymywali przewagę. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, dobrze prezentowali się w przyjęciu, punktowali blokiem. Pewnie zmierzali po wygraną, a błąd rywali dał im ostatni punkt (25:19).

Druga odsłona to efektowne otwarcie Asseco Resovii z Janem Kozamernikiem w polu zagrywki (4:0). Gospodarze znów uzyskali przewagę, ale zawiercianie nie rezygnowali i odrobili straty (19:19). Seta rozstrzygnęły trzy akcje od stanu 22:22. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Jakub Bucki, po chwili Torey DeFalco zaatakował z drugiej linii, a seta asem serwisowym zamknął Bucki (25:22).

W trzeciej partii obie drużyny od początku toczyły wyrównaną walkę. W środkowej części zawiercianie uzyskali dwa oczka zaliczki (14:16), ale gospodarze błyskawicznie wyrównali (17:17). Podobnie kilka minut później – gospodarze przegrywali 19:21, ale zdołali wyjść na 22:21. Losy seta ważyły się do samego końca. Błąd gości dał Asseco Resovii piłkę meczową, a po chwili rzeszowianie zakończyli długą wymianę punktowym blokiem (25:23).

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (24) – Asseco Resovia; Bartosz Kwolek (14), Dawid Konarski (10), Uros Kovacevic (10) – Aluron CMC Warta. Skuteczność w ataku i blok (11–3) wyraźnie na korzyść rzeszowian. MVP: Torey DeFalco (21/29 = 72% skuteczności w ataku + 3 bloki).

W drużynie Asseco Resovii z powodu urazu nadal nie mógł grać przyjmujący Klemen Cebulj, a atakujący Maciej Muzaj wchodził tylko na pojedyncze akcje. Rzeszowianie prowadzą 2—1 w serii, a czwarty mecz zostanie rozegrany w Zawierciu.

Asseco Resovia – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

Resovia: Tomasz Piotrowski, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki – Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Michał Kędzierski, Michał Potera (libero). Trener: Giampaolo Medei.
Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic – Santago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Tomasz Kalembka. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów o 3. miejsce w PlusLidze 2023:

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 2—1 dla Asseco Resovii

2023-05-02: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (22:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15)
2023-05-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25)
2023-05-09: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
2023-05-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów (sobota, godzina 14:45; transmisja – Polsat Sport)
2023-05-16: Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie (wtorek, godzina 20:30) /ewentualnie.