Joanna Wołosz w Fenerbahce SK? Turcy chcą pozyskać drugą Polkę

Siatkówka
Joanna Wołosz w Fenerbahce SK? Turcy chcą pozyskać drugą Polkę
fot. FIVB
Joanna Wołosz najprawdopodobniej zmieni barwy klubowe.

Fenerbahce SK szykuje kolejną bombę transferową z reprezentantką Polski w roli głównej. Po pozyskaniu z Vero Volley Monza Magdaleny Stysiak, Turcy próbują wyciągnąć z Prosecco Doc Imoco Conegliano Joannę Wołosz. Do opuszczenia klubu, w którym rozgrywająca występuje od 2017 roku, ma ją podobno przekonać dwukrotnie wyższy kontrakt niż ten zaproponowany przez Włochów.

W lutym bohaterką głośnego transferu do Fenerbahce SK stała się Magdalena Stysiak. Zawodniczka potwierdziła wówczas, że po obecnym sezonie opuści Półwysep Apeniński i będzie kontynuowała karierę nad Bosforem. Turcy nie zasypiają jednak gruszek w popiele i planują sięgnąć po kolejną reprezentantkę Polski, a konkretnie Joannę Wołosz, która od 2017 roku występuje w Prosecco Doc Imoco Conegliano.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto jedynką w ataku reprezentacji Polski siatkarek? "Wierzę, że trener wie, co robi"

 

Jak informuje turecki "Milliyet", określając Polkę jako "jedną z najlepszych rozgrywających na świecie", Fenerbahce miało zaproponować jej podwojenie kontraktu oferowanego przez Włochów. Doniesienia potwierdził dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" Gian Luca Pasini.

 

Wołosz w barwach dotychczasowego klubu sięgnęła po wiele tytułów, jak choćby zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, dwa triumfy w Klubowych Mistrzostwach Świata, cztery mistrzostwa Włoch, cztery krajowe puchary, czy pięć Superpucharów Włoch.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kadra siatkarek rozpoczyna zgrupowanie. Mocno okrojony skład

 

Obecnie trwa walka o kolejne krajowe mistrzostwo, w której 33-letnia rozgrywająca rywalizuje ze wspomnianą wcześniej Stysiak. Jak na razie bliżej tytułu jest pierwsza z nich, bowiem Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonało w pierwszym meczu ekipę Vero Volley Monza 3:2. Drugie spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 9 maja o godzinie 20:45. 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie