Rozstanie z gwiazdą! Siatkarz reprezentacji Polski odszedł z klubu

Siatkówka
Rozstanie z gwiazdą! Siatkarz reprezentacji Polski odszedł z klubu
fot. Cyfrasport
Siatkarz reprezentacji Polski Bartłomiej Bołądź zmienia klub.

Trefl Gdańsk rozstał się ze swoim czołowym siatkarzem. Bartłomiej Bołądź dołączył do tej drużyny przed sezonem 2022/23. – Bardzo dziękujemy Bartkowi za wszystkie punkty zdobyte dla Trefla. Teraz trzymamy przede wszystkim kciuki za jego grę w biało-czerwonych barwach – powiedział prezes klubu Dariusz Gadomski.

Bartłomiej Bołądź do Trefla Gdańsk dołączył przed sezonem 2022/23. Atakujący wystąpił w 32 meczach, w których zdobył 566 punktów, notując przy tym prawie 52% skuteczności w ataku. Popisał się 44 asami serwisowymi i 41-krotnie zatrzymał rywali blokiem. Po ośmiu spotkaniach został nagrodzony statuetką MVP, a jego dobra gra przełożyła się także na czołowe miejsca w rankingach punktujących i atakujących PlusLigi.

Zobacz także: Bartosz Kurek z wielkim wyróżnieniem w Japonii! Jego zespół znów najlepszy

 

Po dobrym sezonie ligowym Bołądź został powołany do szerokiej kadry przez selekcjonera Nikolę Grbicia. Rozpoczął już zgrupowanie z reprezentacją Polski.

 

 

– Bardzo dziękujemy Bartkowi za miniony sezon i wszystkie punkty zdobyte dla Trefla. Bardzo się cieszymy, że Bartek otrzymał powołanie do szerokiej reprezentacji Polski i mamy nadzieję, że czas w Gdańsku był kolejnym krokiem w jego rozwoju. Można powiedzieć, że przez te ostatnie miesiące na widok Bartka wszyscy się uśmiechali, bowiem na treningi przychodził on z głośnikiem, więc był szatniowym DJ-em i źródłem pozytywnych wibracji. Życzymy Bartkowi dalej takiej dobrej energii, kolejnych kroków w przód w karierze, a teraz trzymamy przede wszystkim kciuki za jego grę w biało-czerwonych barwach – powiedział prezes klubu Dariusz Gadomski.

RM, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie