Sąd odrzucił wniosek Daniego Alvesa o zwolnienie z aresztu

Piłka nożna
Sąd odrzucił wniosek Daniego Alvesa o zwolnienie z aresztu
fot. PAP
Dani Alves

Sąd w Barcelonie odrzucił wniosek Daniego Alvesa o zwolnienie z aresztu. Piłkarz jest oskarżony o gwałt, którego miał się dopuścić 30 grudnia 2022 roku w toalecie nocnego klubu. Brazylijczyk twierdzi, że odbył stosunek seksualny za zgodą 23-letniej kobiety.

Były zawodnik Barcelony oczekuje na proces. Adwokaci Alvesa wnioskowali o zwolnienie swojego klienta, aby mógł przebywać w areszcie domowym. Wniosek po raz drugi został rozpatrzony negatywnie. Sąd podkreślił, że istnieje zbyt duże ryzyko ucieczki oskarżonego, któremu grozi surowy wyrok. Stwierdził, że Alvesa obciążają poważne przesłanki oraz dysponuje ogromnymi środkami finansowymi, które mogłyby umożliwić wyjazd z Hiszpanii w dowolnym momencie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Partnerka Cristiano Ronaldo ma wyjątkowy samochód. To edycja limitowana, powstało tylko tysiąc

 

Pełnomocnicy piłkarza twierdzą, że Alves nie ucieknie i zaoferowali możliwość wpłacenia kaucji, a także odebrania mu dwóch paszportów (hiszpańskiego i brazylijskiego), aby uspokoić sędziego. Jednak sąd odrzucił wszystkie środki pośrednie, łącznie z elektroniczną bransoletką, więc Alves pozostanie w areszcie tymczasowym.

 

W sprawie wciąż trwa śledztwo. Przesłuchiwani są kolejni świadkowie, sprawdzane dowody i nagrania wideo. Akt oskarżenia może wpłynąć do sądu dopiero gdy zakończy się dochodzenie prokuratorskie. Brazylijczyka czeka długa batalia sądowa.

 

40-letni Alves w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Katarze stał się najstarszym brazylijskim piłkarzem, którzy wystąpił na mundialu. Zagrał w meczu grupowym z Kamerunem (0:1) oraz przeciwko Korei Południowej (4:1) w 1/8 finału. W momencie aresztowania był związany kontraktem z meksykańskim klubem UNAM Pumas.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie