76ers i Nuggets bliżej awansu do trzeciej rundy

NBA: 76ers i Nuggets bliżej awansu

Koszykarze Philadelphia 76ers wygrali w Bostonie z Celtics 115:103, a Denver Nuggets we własnej hali z Phoenix Suns 118:102 we wtorkowych meczach drugiej rundy play off ligi NBA. Obie drużyny w rywalizacji do czterech zwycięstw objęły prowadzenie 3-2.

Ekipę z Filadelfii do sukcesu poprowadził najlepszy zawodnik sezonu zasadniczego (MVP) Joel Embiid. Kameruńczyk zdobył 33 punkty, a Tyrese Maxey dodał 30.

"Joel wykonał świetną robotę, rzucając, kiedy musiał rzucać, i podając piłkę, kiedy musiał podawać" - chwalił swojego podopiecznego trener Doc Rivers.

James Harden, bohater niedzielnego meczu numer 5, wygranego przez "Szóstki" po dogrywce 116:115, w którym rzucił 42 punkty, tym razem uzyskał ich 17, ale dodał 10 asyst i również zebrał dobre recenzje. "Zagrał perfekcyjnie. Był agresywny wtedy, kiedy to było potrzebne. I wziął wszystkich na pokład" - ocenił Rivers.

Celtics prowadzili tylko przez krótki fragment pierwszej kwarty, którą przegrali 26:33. Potem, mimo wysiłków duetu Jayson Tatum - Jaylen Brown (34 i 26 punktów), nie byli w stanie nawiązać walki z gośćmi, których przewaga wynosiła nawet 21 punktów. "Najgorszy mecz w play off" - podsumował krótko szkoleniowiec "Celtów" Joe Mazzulla.

Zespół z Filadelfii stanie przed szansą awansu do trzeciej rundy w czwartek przed własną publicznością.

Mecz w Denver również nie przyniósł większych emocji. Nuggets wygrali pierwszą kwartę dziewięcioma punktami (35:24) i kontrolowali grę, mając w ostatniej części spotkania 24-punktową przewagę. Serb Nikola Jokic, konkurent Embiida do tytułu MVP, uzyskał kolejny triple-double, czyli dwucyfrowe statystyki: w rzutach - 29, zbiórkach - 13 i asystach - 12.

Spotkanie numer 6, być może decydujące, zostanie rozegrane w czwartek w Phoenix.