Milan znokautowany w trzy minuty! Inter bliżej finału Ligi Mistrzów

Edin Dzeko otworzył wynik meczu.

AC Milan i Inter Mediolan zmierzyły się w pierwszym meczu w ramach półfinału Ligi Mistrzów. W derbowym starciu górą okazali się piłkarze Simone Inzaghiego, wygrywając 2:0.

Gospodarze przystąpili do tego meczu osłabieni brakiem Rafaela Leao. Najlepszy ofensywny piłkarz Milanu nabawił się kontuzji w ostatnim ligowym spotkaniu z Lazio i nie zdołał wrócić do pełnej sprawności na derbowe starcie z Interem. Jak się jednak okazało, podopieczni Stefano Pioliego od początku meczu nie mieli problemów z ofensywą, a przede wszystkim z defensywą.

Inter po 11 minutach prowadził już bowiem 2:0. Najpierw wynik meczu otworzył Edin Dżeko, a chwilę później rezultat podwyższył Henrich Mychitarian. Niewiele brakowało, a po kwadransie byłoby już 3:0 - piłka po uderzeniu Hakana Calhanoglu trafiła jednak w słupek bramki strzeżonej przez Mike'a Maignana.

Po przerwie Milan ruszył do odrabiania strat, jednak próby Juniora Messiasa okazały się niecelne. Chwilę później doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu miał Dżeko, ale tym razem nie zdołał pokonać francuskiego golkipera. W 63. minucie bliski zdobycia kontaktowej bramki był Sandro Tonali, lecz trafił w słupek.

Jak się okazało, gole Dżeko i Mychitariana z pierwszej połowy ustaliły wynik meczu. Inter wygrał 2:0 i wypracował sobie solidną przewagę przed rewanżowym spotkaniem z lokalnym rywalem.

Rewanż zostanie rozegrany we wtorek 16 maja o godzinie 21.00. Finał tegorocznej edycji, w którym Milan lub Inter zmierzą się z Realem Madryt lub Manchesterem City, zaplanowany jest na 10 czerwca w Stambule.

AC Milan - Inter Mediolan 0:2 (0:2)

Bramki: Dżeko 8, Mychitarian 11

AC Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (82. Pierre Kalulu), Simon Kjaer (59. Malick Thiaw), Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Rade Krunić, Sandro Tonali - Alexis Saelemaekers (59. Divock Origi), Ismael Bennacer (18. Junior Messias), Brahim Diaz (82. Tommaso Pobega) - Olivier Giroud

Inter Mediolan: Andre Onana - Matteo Darmian, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries, Henrich Mychitarian (62. Marcelo Brozović), Hakan Calhanoglu (78. Roberto Gagliardini), Nicolo Barella, Federico Dimarco (70. Stefan de Vrij) - Lautaro Martinez (77. Joaquin Correa), Edin Dżeko (70. Romelu Lukaku)

Żółte kartki: Krunić, Tomori - Mychitarian