Amerykanin rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie w Rzymie

Hubert Hurkacz

Jeffrey John Wolf będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Polak w pierwszej rundzie miał wolny los, natomiast Amerykanin pokonał Francuza Hugo Greniera 7:5, 7:5.

Wolf przełamał rywala w czwartym gemie pierwszego seta, doprowadzając do stanu 3:1. Jednak potem Grenier wygrał trzy gemy z rzędu i wyrównał na 5:5. Ostatecznie Amerykanin wykorzystał trzecią piłkę setową i wygrał pierwszą partię 7:5. W drugim secie gra toczyła się gem za gem do stanu 5:5, ale Wolf zachował więcej zimnej krwi i ponownie zwyciężył 7:5.

W piątek na kortach w Rzymie do gry przystąpią rozstawieni zawodnicy, w tym m.in. Serb Novak Djokovic. Hurkacz zmierzy się z Wolfem w sobotę. Jeszcze nigdy ze sobą nie grali.