Dziesiątki milionów złotych dla Rakowa Częstochowa z budżetu państwa. To już oficjalne!

Piłka nożna
Dziesiątki milionów złotych dla Rakowa Częstochowa z budżetu państwa. To już oficjalne!
fot. PAP
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie przy budowie nowego stadionu Rakowa

- Wesprzemy budowę stadionu Rakowa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej wizyty w klubie z Częstochowy. Miejscowy zespół zapewnił sobie w tym sezonie mistrzostwo Polski w piłce nożnej i przygotowuje się do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA.

Premier pogratulował przedstawicielom klubu sukcesów w ostatnich sezonach i zdobytego w obecnych rozgrywkach mistrzostwa Polski. Jednocześnie zapewnił pomoc w dostosowaniu stadionu Rakowa do wymogów UEFA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nieoczekiwany kierunek Marka Papszuna? Kolejny duży klub zainteresowany polskim trenerem

 

- Postanowiliśmy zainwestować środki państwowe i wesprzeć ten sukces. Zresztą rozmowy zaczęliśmy już kilka tygodni temu, gdy to mistrzostwo nie było jeszcze pewne. Wesprzemy budowę stadionu. Do takiego poziomu, aby mógł służyć klubowi również w rozgrywkach europejskich. Już teraz trzymam kciuki za sukces w Lidze Mistrzów - powiedział Morawiecki.

 

Prezes Rady Ministrów, zapowiadając wsparcie przebudowy stadionu Rakowa, poinformował o szczegółach pomocy z budżetu państwa. - Przeznaczymy ok. 40 milionów złotych - zapewnił w czwartek premier. 

 

- Według wstępnego kosztorysu, wstępnej kalkulacji, stadion będzie kosztować od 60 do 70 milionów złotych, przebudowa tego stadionu, zwiększenie liczby miejsc. Z tej puli zdecydowanie ponad połowę, co najmniej ok. 40 milionów, przeznaczymy z budżetu państwa na wsparcie dla Rakowa - powiedział Morawiecki. 

 

Właściciel Rakowa Michał Świerczewski dodał, że liczy, iż prace zostaną zakończone w połowie 2024 roku.

 

- Wydaje mi się, że realnym terminem, gdyby wszystko przebiegło pomyślnie, jest połowa przyszłego roku. Jeśli chodzi o prace stadionowe, chodzi głównie o dwie trybuny i prace dookoła stadionu, dlatego taki harmonogram jest możliwy - przyznał Świerczewski.

 

Piłkarze Rakowa na trzy kolejki przed końcem sezonu ekstraklasy wyprzedzają o 11 punktów Legię Warszawa.

 

W poprzednich dwóch sezonach Raków zajmował drugie miejsce w ligowej tabeli i dwukrotnie wywalczył Puchar Polski. Tym razem podopieczni Marka Papszuna przegrali finał PP (2 maja w rzutach karnych z Legią), ale sięgnęli po historyczny tytuł mistrzowski.

MSZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie