Niemoc Florida Panthers w NHL. Wciąż są o krok od awansu

Hokeistom Florida Panthers wciąż brakuje jednej wygranej, aby awansować do półfinału rozgrywek o Puchar Stanleya

Hokeistom Florida Panthers wciąż brakuje jednej wygranej, aby awansować do półfinału rozgrywek o Puchar Stanleya. W środę przegrali z Toronto Maple Leafs 1:2. Edmonton Oilers również grali u siebie, ale wygrali 4:1 z Vegas Golden Knights. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 2-2.

Zmorą "Panter" okazał się bramkarz gości Joseph Woll, który w pierwszym występie w fazie play off obronił 24 strzały. Do zwycięstwa zespół "Klonowych Liści" poprowadziła dwójka zdobywców goli, Mitch Marner i William Nylander. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Sam Reinhart. Na trybunach zasiadło blisko 20 tys. kibiców.

Woll, który 12 lipca skończy 25 lat, zabiegał o zostanie najmłodszym bramkarzem Toronto, z występem na koncie w drugiej części sezonu, od czasu Feliksa Potvina. 23-latek 9 maja 1995 roku zatrzymał 42 strzały, a jego drużyna pokonała Chicago 3:0.

Przybysze z Kanady dalej jednak znajdują się w nieciekawej sytuacji, gdyż w 2. rundzie rywalizacji w Konferencji Wschodniej przegrywają w play off 1-3. Mecz nr 5 rozegrają w piątek na własnym lodowisku. Walka między tymi drużynami od początku jest bardzo zacięta. Nikomu nie udało się wygrać różnicą większą niż dwa gole.

Maple Leafs starają się zostać pierwszym zespołem w historii ćwierćfinałów play-off NHL, który zaczynając serię u siebie i przegrywając 0-3 zdołał awansować. Wcześniej próbowało to zrobić 16 drużyn i żadnej się nie udało.

"Nafciarze" z Edmonton w drugiej tercji potyczki z Vegas Golden Knights wypracowali czterobramkowe prowadzenie. Goście nie rezygnowali z odniesienia korzystnego wyniku, ale było ich stać zaledwie na jedną bramkę w ostatniej tercji, którą zdobył Nicolas Roy. Po czterech meczach tej rywalizacji w Konferencji Zachodniej jest remis 2-2.

Wiadomo już, że zespoły rozegrają co najmniej jeszcze dwa kolejne spotkania serii. W piątek w Las Vegas i w niedzielę w Edmonton.