Ogromne emocje w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Barlinek Industria Kielce bez zwycięstwa

Piłka ręczna
Remis w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów

Zespół Barlinek Industria Kielce zremisował na wyjeździe ekipę Telekom Veszprem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów 29:29. Drugie starcie zaplanowane jest na 18 maja 2023 roku.

Początek meczu ułożył się bardzo dobrze dla klubu z Kielc. Już na starcie swoimi umiejętnościami popisał się Andreas Wolf, czyli bramkarz kieleckiej ekipy. Między innymi dzięki jego skutecznym interwencjom mistrzowie Polski szybko wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Ich rywale zdobyli swoją pierwszą bramkę dopiero pięć minut po rozpoczęciu starcia.

Węgierska drużyna nie zamierzała jednak poddać się bez walki. Gracze zespołu Telekom Veszprem zaczęli gonić wynik i byli bardzo blisko wyrównania. Mimo to podopieczni Talanta Dujszebajewa potrafili utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy. Zawodnicy obu ekip schodzili na przerwę przy wyniku 16:13 dla gości.

Kolejna część spotkania zaczęła się bardzo nerwowo. Na boisku dochodziło do wielu spięć między zawodnikami. W dziesiątej minucie drugiej połowy gospodarze byli w stanie doprowadzić do wyrównania (18:18). Veszprem na lekko ponad dziesięć minut przed zakończeniem rywalizacji pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie (21:20).

Do końca gra była bardzo wyrównana. Nie było wiadomo, która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatnich minutach starcia szczególnie dobrze na boisku prezentował się Alex Dujszebajew, który był motorem napędowym akcji ofensywnych swojego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 29:29.

Należy zaznaczyć, że był to dopiero pierwszy mecz w tej ćwierćfinałowej rywalizacji Ligi Mistrzów. Drugie spotkanie odbędzie się 18 maja 2023 roku w Kielcach.

Telekom Veszprem - Barlinek Industria Kielce 29:29 (13:16)

Telekom Veszprem: Rodrigo Corrales, Vladimir Cupara – Yehia Elderaa 6, Manuel Strlek 6, Nedim Remili 5, Kentin Mahe 4, Gasper Marguc 3, Rasmus Lauge Schmidt 3, Zoran Ilic 1, Dragan Pechmalbec 1, Andreas Nillsson, Patrik Ligetvari, Adrian Sipos.

Barlinek Industria Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki - Alex Dujshebaev 6, Arkadiusz Moryto 5, Nicolas Tournet 4, Szymon Sićko 4, Daniel Dujshebaev 3, Dylan Nahi 3, Arciom Karalek 2, Benoit Kounkoud 1, Igor Karacic 1, Miguel Sanchez-Migallon, Michał Olejniczak, Tomasz Gębala.