Będzie piąty mecz! Siatkarze Lube wyrównali stan finałowej rywalizacji z Trentino

W czwartym meczu finału Serie A1 siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali z Itas Trentino 3:1. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2—2 i mistrza Włoch wyłoni piąte spotkanie, które zostanie rozegrane w środę 17 maja.

Obie drużyny przystąpiły osłabione do czwartego starcia finału; gospodarze bez Ivana Zaytseva, ekipa z Trydentu bez Srecko Lisinaca. Pierwszy set był bardzo jednostronny. Siatkarze Lube dominowali, mieli wyraźną przewagę w polu serwisowym i pewnie wygrali 25:18.

Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza. Przyjezdni uzyskali przewagę, gdy w polu zagrywki błysnął Matej Kazijski. W pewnym momencie wydawało się, że utrzymają przewagę, ale siatkarze Lube znów popisali się dobrą dyspozycją w polu serwisowym i odrobili straty. Set zakończył się rywalizacją na przewagi, wygraną przez gospodarzy 27:25.

Set numer trzy to dobre otwarcie Trentino (1:5), gospodarze wyrównali (11:11), ale dalsza część tej partii toczyła się po myśli gości. W końcówce ważnego asa posłał Kazijski (18:23), a przestrzelona zagrywka gospodarzy zamknęła tę odsłonę (20:25).

W czwartej partii znów do głosu doszli siatkarze Lube, którzy błyskawicznie wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (8:3, 12:6). W dalszej części seta na parkiecie istniała właściwie tylko jedna drużyna. Gospodarze dominowali i pewnie mknęli po zwycięstwo. Marlon Yant wywalczył piłkę meczową (24:15), a Simone Anzani zakończył mecz skutecznym atakiem ze środka (25:16).

Skrót meczu Lube - Trentino:

Najwięcej punktów: Marlon Yant (24), Gabriel Garcia Fernández (14), Mattia Bottolo (11) – Lube, Matej Kazijski (16), Alessandro Michieletto (12), Daniele Lavia (10) – Trentino.

Finały mistrzostw Włoch siatkarzy:

2023-05-01: Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:17)
2023-05-04: Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 23:25, 17:15)
2023-05-07: Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)
2023-05-12: Cucine Lube Civitanova – Itas Trentino 3:1 (25:18, 27:25, 20:25, 25:16)
2023-05-17: Itas Trentino – Cucine Lube Civitanova (środa, godzina 20.30).