EBL: King coraz bliżej pokonania Anwilu. Został ostatni krok!

Anwil Włocławek - King Szczecin

Sporo walki we Włocławku! Ostatecznie King Szczecin pokonał Anwil 84:75 i prowadzi 2-1 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. Mecz nr 4 w niedzielę o godz. 17:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to gospodarze mieli minimalną przewagę m. in. dzięki trafieniom Josipa Sobina. Sytuację dość szybko zmieniali jednak Zac Cuthbertson i Bryce Brown. W końcówce tej części meczu kluczowym zawodnikiem był Alex Hamilton. Po jego rzucie z połowy boiska po 10 minutach było 12:19. W drugiej kwarcie starali się na to reagować Luke Petrasek i Malik Williams, ale to ekipa ze Szczecina utrzymywała się na prowadzeniu. Po serii 8:0 i trafieniu Filipa Matczaka ich przewaga wzrosła do 12 punktów. Straty rzutami z dystansu zmniejszali jeszcze Petrasek oraz Moore, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:40.

Zaraz na początku trzeciej kwarty ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza doprowadziła do wyrównania po zagraniu Michała Nowakowskiego. King wykorzystał niemoc ofensywną rywali, zanotował serię 7:0 i po rzutach wolnych Zaca Cuthbertsona znowu przeważał. Gospodarze ponownie się zbliżali i ciągle byli w grze. Ostatecznie po rzucie Phila Greene’a po 30 minutach było tylko 58:61. W kolejnej części meczu włocławianie ciągle walczyli - po trójce Michała Nowakowskiego wychodzili na prowadzenie! Sytuacja zmieniała się jeszcze wielokrotnie, a obie ekipy pokazywały całkiem niezłą skuteczność. Kluczowym zawodnikiem w końcówce był Tony Meier, a niezwykle ważne akcje kończył też Cuthbertson. Ostatnie akcje były pod kontrolą Kinga, który wygrał 84:75 i tym samym prowadzi 2-1 w ćwierćfinale play-off.

Najlepszym graczem gości był Zac Cuthbertson z 20 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. 14 punktów, 6 zbiórek i 6 bloków dla gospodarzy zanotował Malik Williams.

Anwil Włocławek - King Szczecin 75:84 (12:19, 24:21, 22:21, 17:23)

Anwil Włocławek: Malik Williams 14, Josip Sobin 12, Victor Sanders 11, Lee Moore 11, Michał Nowakowski 10, Luke Petrasek 8, Phil Greene IV 7, Kamil Łączyński 2, Dawid Słupiński 0, Maciej Bojanowski 0, Marcin Woroniecki 0

King Szczecin: Zac Cuthbertson 20, Tony Meier 18, Bryce Brown 13, Phil Fayne 11, George Hamilton 9, Mateusz Kostrzewski 4, Filip Matczak 4, Andy Mazurczak 3, Kacper Borowski 2, Maciej Żmudzki 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-1 dla Kinga. Czwarty mecz 14 maja we Włocławku.