Katarzyna Niewiadoma trzecia na pierwszym etapie wyścigu Itzulia Women

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła trzecie miejsce na pierwszym etapie wyścigu kolarskiego Itzulia Women w Hiszpanii, z Etxebarria do Markina-Xemein (122,2 km). Zwyciężyła Holenderka Demi Vollering przed Szwajcarką Marlen Reusser (obie Team SD Worx).

Holenderka finiszowała samotnie na mecie w Kraju Basków. O 47 sekund wyprzedziła koleżankę z ekipy i o 49 s Niewiadomą.

Na 45. pozycji ukończyła etap Karolina Perekitko (Groupe Abadie) ze stratą 6.29, a na 48. Aurela Nerlo (Massi-Tactic) - 8.0.

W klasyfikacji generalnej Vos wyprzedza o 13 sekund Dygert oraz o 14 swoją koleżankę klubową i rodaczkę Riejanne Markus. Niewiadoma traci do liderki 23 sekundy, Skalniak-Sójka zajmuje 28. miejsce ze stratą 1.55, Kumięga jest 46. - 2.47, 90. Nerlo - 8.51, a 143. Flis - 25.40.

Trzyetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w San Sebastian.