Wisła Kraków bliżej Ekstraklasy! Bezcenne zwycięstwo "Białej Gwiazdy"

Wisła Kraków bliżej Ekstraklasy!

Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. "Biała Gwiazda" ma w dorobku 54 punkty i czeka teraz na to, co zrobią piłkarze Ruchu Chorzów oraz Puszczy Niepołomice.

Emocje przed piątkowym hitem Fortuna 1 Ligi były ogromne - i to nie tylko w obozie Wisły i Termaliki, ale również co najmniej kilku innych klubów, zaangażowanych w walkę o awans do Ekstraklasy. Przypomnijmy, jak wyglądała sytuacja wyjściowa - "Biała Gwiazda" miała 51 punktów i zajmowała piąte miejsce. Goście byli natomiast na trzeciej lokacie z 52 "oczkami" w dorobku.

I jedni, i drudzy wskoczyliby w przypadku zwycięstwa (Termalica również przy remisie) na drugą pozycję, dającą przepustkę do Ekstraklasy bez konieczności gry w barażach. Stawka była więc wysoka, ale początek spotkania wskazywał na to, że piłkarzom nie zmiękły kolana. W 10. minucie krakowianom prowadzenie dał Miguel Villar Miki. Hiszpan wykorzystał dobrą wrzutkę w pole karne i pokonał Tomasza Loskę.

Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie piłkę we własnej strefie obronnej stracił James Igbekeme, a ta trafiła do Kacpra Karaska. Młody napastnik niecieczan nie pozostawił Mikołajowi Biegańskiemu szans i było 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Przyznać należy, że z przebiegu gry remis był całkiem sprawiedliwy.

Po zmianie stron w poczynania obu drużyn wdarło się natomiast sporo niepotrzebnej nerwowości. Pierwsze minuty były chaotyczne i nie rozpieszczały kibiców. W końcu i jedni, i drudzy złapali jednak rytm. W 60. minucie potwierdziła to Wisła, która za sprawą Bartosza Jarocha odzyskała prowadzenie. Lewy obrońca popisał się kapitalnym uderzeniem z pierwszej piłki.

Goście nie potrafili odwrócić losów meczu. Wynik 2:1 utrzymał się do samego końca. Wisła awansowała tym samym na drugie miejsce. Musi jednak uważnie spoglądać na to, co zrobią w tej kolejce Ruch Chorzów (gra z Arką Gdynia) i Puszcza Niepołomice (zmierzy się z GKS-em Katowice).

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)

Gole: Miguel Villar Miki 10, Bartosz Jaroch 60 - Kacper Karasek 22