Żużlowa Noc Muzeów w Warszawie

Żużel
Żużlowa Noc Muzeów w Warszawie
fot. Materiały prasowe
Żużlowa Noc Muzeów w Warszawie!

W tym roku mija dokładnie sto lat od momentu, gdy na Antypodach zorganizowano zawody motocyklowe na miękkiej nawierzchni, które dały początek dzisiejszemu speedwayowi. Z tej okazji w Muzeum Sportu i Turystyki – w Noc Muzeów – otwieramy wystawę poświęconą dziejom speedwaya w naszym kraju.

Tegoroczna Noc Muzeów, będzie odbywała pod hasłem Żużla. Żużlowa Noc Muzeów, a także wystawa 100 Lat Sportu Żużlowego, która będzie przedstawiać historię żużla na świecie, pokazując jednocześnie cały proces zmian, jaki zachodził przez ostatnie stulecie. Wystawa organizowana jest przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, który w tym dniu będzie organizował żużlowe Grand Prix na PGE Narodowym. Oprócz bogatej kolekcji ponad 18 motorów, zaprezentujemy najciekawsze eksponaty związane z naszymi mistrzami (elementy strojów, puchary, medale, dokumenty).


Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się 13 maja 2023 roku i zainauguruje Żużlową Noc Muzeów, gdzie zaprezentujemy m.in. motocykle Bartosza Zmarzlika, Tomasza Golloba, Jerzego Szczakiela. W wernisażu wystawy wezmą udział najwybitniejsi polscy żużlowcy z Mistrzami Świata na czele.


W tym dniu Bartosz Zmarzlik przekaże do zbiorów Muzeum legendarną Czapkę Kadyrowa – nieoficjalne trofeum przechodnie kolejnych Indywidualnych Mistrzów Polski.


Żużlowa Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 1 w nocy. Muzeum zlokalizowane jest na Wybrzeżu Gdyńskim 4 w Warszawie. W programie m.in. spotkania z żużlowcami, trenerami i mechanikami. Nie lada gratką dla fanów czarnego sportu, będzie możliwość jazdy na specjalnych symulatorach motocykli.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie