Hubert Hurkacz pożegnał się z Rzymem

Hubert Hurkacz przegrał z Jeffreyem Johnem Wolfem.

Hubert Hurkacz będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o swoim tegorocznym występie w Rzymie. Najpierw odpadł w deblu, teraz w singlu. W sobotnim meczu polski tenisista przegrał z Amerykaninem Jeffreyem Johnem Wolfem 3:6, 4:6.

Amerykanin, który w rankingu ATP zajmuje 54. miejsce, pokonał na otwarcie Francuza Hugo Greniera 7:5, 7:5.

Początek spotkania był wyrównany, jednak w końcówce pierwszego seta Wolf przełamał Hurkacza i to wystarczyło mu do zwycięstwa 6:3.

Drugą partię lepiej otworzył Amerykanin, który już w pierwszym gemie przełamał Polaka. Później była wyrównana, zacięta walka, jednak 26-letni wrocławianin nie zdołał odrobić straty z początku seta, przegrał 4:6 i doznał porażki w pierwszej potyczce tych tenisistów.

To kolejne niepowodzenie Hurkacza na nawierzchni ziemnej w tym sezonie. W czterech turniejach wygrał tylko trzy mecze - dwa w Monte Carlo, gdzie odpadł w 1/8 finału, i jedno w Madrycie. Z imprezą w Estoril, podobnie jak teraz w stolicy Włoch, pożegnał się po pierwszym spotkaniu.

Wolf w trzeciej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą spotkania między Belgiem Davidem Goffinem a Niemcem Alexandrem Zverevem.

Hurkacz rywalizował również w deblu. W parze z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną odpadł jednak w 1. rundzie. Do 2. rundy awansował natomiast Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem.