Mistrzowie rozbici w prestiżowych derbach!

Mistrzowie rozbici w Old Firm Derby!

Rangers FC pokonał Celtic 3:0 w meczu 35. kolejki Scottish Premiership. Mistrzowie Szkocji nie mieli argumentów na lepszego tego dnia przeciwnika.

Choć sprawa mistrzostwa Szkocji jest już od jakiegoś czasu przesądzona, to Rangersi poważnie potraktowali starcie z derbowym rywalem. Już w piątej minucie do siatki trafił Todd Cantwell. Jeszcze przed przerwą było 2:0 za sprawą Johna Souttara.

W drugiej połowie kibice na Ibrox Stadium obejrzeli jedno trafienie. Bramkę na 3:0 zdobył Fashion Sakala. To pierwsze zwycięstwo Rangersów na własnym stadionie przeciwko Celtikowi od sierpnia 2021 roku.

- Piłkarze Celtiku chyba za długo świętowali obronę mistrzostwa. Tego dnia "nie dojechali" na stadion odwiecznego rywala. Yuki Kobayashi nie potrafił wejść w buty kontuzjowanego Camerona Cartera-Vickersa, lidera defensywy Celtiku - powiedział komentujący derbowe starcie Paweł Ślęzak.

Po 35. kolejkach Celtic ma 10 punktów przewagi nad Rangersami. Do końca pozostały trzy spotkania.

Rangers - Celtic 3:0 (2:0)
Bramki: Cantwell 5, Souttar 34, Sakala 70.