Ruch Chorzów walczy o lidera! Kolejne trzy punkty "Niebieskich"

Ruch Chorzów wygrał w Gdyni

Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0 w meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki temu triumfowi ekipa z Chorzowa plasuje się na drugiej pozycji w tabeli.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni i przed telewizorami nie musieli zbyt długo czekać na pierwszego gola w tym spotkaniu. Wynik meczu już w siódmej minucie otworzył Tomasz Wójtowicz. 19-latek przy tym trafieniu popisał się dobrym strzałem zza pola karnego. Piłka skozłowała przed bramkarzem Arki i wpadła do bramki.

Goście powiększyli swoje prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Ruch wyprowadził szybki kontratak. Kacper Michalski dograł futbolówkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Daniel Szczepan. 27-latek musiał już tylko wpakować piłkę do niepilnowanej przez nikogo bramki rywali.

W drugiej połowie Arka rzuciła się do ataku. Wydawało się, że gospodarze będą w stanie strzelić honorowego gola, a może nawet doprowadzić do wyrównania. Mimo to do ostatniego gwizdka w tym starciu nie padła już żadna bramka.

Ruch dzięki temu triumfowi zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Ekipa z Chorzowa ma trzy punkty straty do drużyny ŁKS Łódź. Arka natomiast plasuje się na siódmej pozycji.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:2 (0:2)

Bramki: Tomasz Wójtowicz 7, Daniel Szczepan 44