Siatkarska legenda żegna się z polską ligą. "Tu jest mój dom"

Siatkówka
Siatkarska legenda żegna się z polską ligą. "Tu jest mój dom"
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Jelena Blagojević po sezonie odejdzie z Developresu.

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przegrały finałową rywalizację z ŁKS Commercecon Łódź i po raz czwarty z rzędu muszą zadowolić się srebrnym medalem mistrzostw Polski. Czwarty mecz finału był ostatnim występem Jeleny Blagojević w barwach rzeszowskiego klubu. Serbska przyjmująca była w ostatnich latach jedną z największych gwiazd Tauron Ligi.

Jelena Blagojević w polskiej lidze występowała najpierw w Chemiku Police (2016–17), a od 2017 roku, przez sześć kolejnych sezonów w Developresie. Jedyne mistrzostwo Polski wywalczyła grając w klubie z Polic, z Developresem sięgnęła po pięć medali, ale zabrakło tego najcenniejszego krążka...

 

Zobacz także: Mateusz Bieniek podsumował sezon w Bełchatowie. Szczere wyznanie

 

Kapitan ekipy z Rzeszowa nie ukrywała, że zdobycie złota było jej marzeniem. Dodała też, że w przyszłości będzie chciała wrócić do rzeszowskiego klubu, ale nie wie jeszcze w jakim charakterze.

 

– Tu jest mój dom – podkreśliła.

– Próbowałyśmy wszystkiego, żeby dziś wygrać w naszej hali i zagrać ten piąty mecz. Możemy być dumne z siebie, bo walczyłyśmy, choć momentami było naprawdę ciężko. Nie poddałyśmy się i walczyłyśmy ze wszystkich sił. Nie udało się, taki jest sport. Ale powtórzę, że jestem dumna z dziewczyn i zasłużenie zagraliśmy w finale. ŁKS cały sezon pokazywał, że jest dobrym zespołem. Teraz jest smutek, ale trzeba patrzeć w przyszłość – powiedziała Blagojević w pomeczowym wywiadzie.

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie