Tauron Liga 2023: Końcowa klasyfikacja

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zdobyły mistrzostwo Polski 2023.

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź po raz trzeci w historii zdobyły mistrzostwo Polski. W czwartym meczu finałowym pokonały na wyjeździe Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 i wygrały decydującą rywalizację play off 3—1. Brązowy medal dla Grot Budowlanych Łódź.

Spotkanie finałowe w Rzeszowie zakończyło sezon 2022/23. Największą niespodzianką jest nieobecność w najlepszej czwórce broniących tytułu siatkarek Grupy Azoty Chemika Police, które przegrały w ćwierćfinale play-off z Grot Budowlanymi. Policzanki znalazły się poza podium po raz pierwszy od 2019 roku, kiedy zajęły czwarte miejsce.

Developres z kolei po raz czwarty z rzędu zakończył rozgrywki z wicemistrzowskim tytułem. Ekstraklasę opuściła Legionovia, która w styczniu wycofała się z rozgrywek. Zastąpi ją zwycięzca turnieju finałowego pierwszej ligi, który w ten weekend rozgrywany jest w Mielcu.