Bramki Polaków za oceanem! Jest debiutanckie trafienie

Mateusz Bogusz

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu z Atlanta United. To trzeci gol piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie ligi MLS.

W 52. minucie Świderski wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie gości na 2:0. W drużynie Charlotte wystąpili też Kamil Jóźwiak (do 64. minuty) oraz Jan Sobociński (do 71. minuty).

W 18. i 57. minucie gole dla Charlotte strzelił Irakijczyk Justin Meram, a honorową bramkę dla Atlanty zdobył w 86. minucie Meksykanin Juan Sanchez.

Z pierwszego gola w MLS cieszył się natomiast zawodnik Los Angeles FC Mateusz Bogusz w wygranym 3:0 wyjazdowym spotkaniu z Realem Salt Lake City. 21-letni pomocnik, który wszedł na boisko w 80. minucie, ustalił wynik siedem minut później z rzutu karnego. Wcześniej bramki zdobyli Ghańczyk Kwadwo Opoku i Gabończyk Denis Bouanga.

Los Angeles FC zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, natomiast Charlotte FC jest na 12. pozycji na Wschodzie.