Liga Narodów siatkarek 2023: Składy wszystkich reprezentacji. Kto zagra?

Siatkówka

Szesnaście reprezentacji zagra w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek. W składach drużyn znalazło się wiele gwiazd światowej siatkówki. Kto zagra w VNL 2023? Które siatkarki zostały powołane? Kto znalazł się w polskiej kadrze? Sprawdź składy wszystkich drużyn na Ligę Narodów siatkarek 2023.

Brazylia – Bułgaria – Chiny – Chorwacja – Dominikana – Holandia – Japonia – Kanada – Korea Południowa – Niemcy – Polska – Serbia – Tajlandia – Turcja – USA – Włochy to drużyny, które zagrają w Lidze Narodów siatkarek 2023.

 

Zobacz także: Liga Narodów 2023 – z kim zagrają polskie siatkarki? Daty, godziny meczów

 

W finale poprzedniej edycji siatkarki reprezentacji Włoch pokonały w Ankarze Brazylię 3:0. Trzecie miejsce zajęły Serbki po wygranej z Turcją 3:0. Polki zakończyły zmagania na fazie interkontynentalnej – z bilansem czterech zwycięstw i ośmiu porażek zostały sklasyfikowane na 13. miejscu.

 

W porównaniu z zeszłoroczną edycją VNL 2022, w obsadzie rozgrywek zaszła jedna zmiana. Z elity wypadła reprezentacja Belgii, a awans wywalczyła Chorwacja, która wygrała Challenger Cup na własnym terenie w Zadarze.

 

Rozgrywki VNL 2023 siatkarek rozpoczną się 30 maja, a faza interkontynentalna potrwa do 2 lipca. Turniej finałowy zostanie rozegrany w Arlington w Stanach Zjednoczonych (12–16 lipca).

 

Składy wszystkich drużyn VNL 2023 siatkarek w załączonej galerii:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie