Pogoda znokautowała biegaczy. Kilkanaście osób trafiło do szpitala

Inne
Pogoda znokautowała biegaczy. Kilkanaście osób trafiło do szpitala
Fot. PAP/DPA
Kilkanaście osób trafiło do szpitala po półmaratonie w Goeteborgu

Kilkanaście osób trafiło do szpitala wprost z trasy półmaratonu, który zorganizowano w weekend w szwedzkim Goeteborgu.

Półmaraton był biegiem otwartym - mógł w nim wystąpić każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Na starcie stanęło więc wielu amatorów, a dla niektórych był to pierwszy - nie licząc tych treningowych - biegów na tym dystansie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pięć lat dyskwalifikacji dla kenijskiej biegaczki

 

Niestety, wielu startujących przeszacowało swoje siły, zaś inni przegrali z pogodą (termometry w Goeteborgu pokazywały ponad 20 stopni Celsjusza). Kilkoro zawodników wycofało się z biegu na różnych etapach biegu, a prawie 20 osób prosto z trasy trafiło do szpitala.

 

- Mieliśmy ręce pełne roboty, ponieważ poważniejsze problemy dotyczyły znacznie większej liczby biegaczy, niż miało to miejsce w poprzednich latach. Na szczęście byliśmy na to odpowiednio przygotowani, a do dyspozycji w szpitalu uniwersyteckim Sahlgrenska mamy największy w mieście oddział intensywnej terapii - powiedziała w rozmowie z "Goeteborgs-Posten" Jenny Haagman, rzeczniczka szpitala.

 

Najczęstszą przyczyną hospitalizacji zawodników były w tym roku udary cieplne. Kilka osób trafiło również do Sahlgrenska z powodu złamań kończyn, do których doszło w wyniku upadku na trasie.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie