Wielkie wyróżnienie dla Szymona Marciniaka. Poprowadzi hitowe starcie

Piłka nożna
Wielkie wyróżnienie dla Szymona Marciniaka. Poprowadzi hitowe starcie
Fot. Cyfrasport
Szymon Marciniak

UEFA poinformowała, że Szymon Marciniak będzie sędzią głównym spotkania rewanżowego w półfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt. Mecz zostanie rozegrany w środę na Etihad Stadium.

Przypomnijmy, że polski arbiter był jednym z kandydatów do poprowadzenia finału Champions League, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule. Ostatecznie jednak 42-latkowi przypadł hitowy mecz półfinałowy. Na liniach Marciniakowi pomagali będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Obsługą VAR zajmą się Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski, a sędzią technicznym będzie Węgier Istvan Kovacs. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski obrywał największe cęgi krytyki. Teraz przeszedł do historii

 

Środowe spotkanie będzie dużym wyzwaniem dla sędziego z Płocka z uwagi na to, co wydarzyło się przed tygodniem w Madrycie. Wówczas przed akcją bramkową na 1:1 dla Manchesteru City piłka wyszła za linię boczną. Arbiter Artur Soares Dias i jego asystenci nie zauważyli tego i uznali gola. Decyzja Portugalczyków spotkała się z krytyką w hiszpańskich mediach i nie tylko. W związku z tym polscy sędziowie podczas meczu w Manchesterze będą obiektem szczególnej uwagi obserwatorów. 

 

Niewykluczone, że jeszcze w tym sezonie Marciniak otrzyma szansę poprowadzenia finałów w innych rozgrywkach europejskich. 31 maja w Budapeszcie poznamy zwycięzcę Ligi Europy, zaś 7 czerwca w Pradze Ligi Konferencji. 

 

Marciniak to jeden z najbardziej cenionych arbitrów na świecie. Przypomnijmy, że Polak był sędzią głównym finału mistrzostw świata w Katarze, za który zebrał pochlebne opinie. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie