Novak Djoković w ćwierćfinale! Bezproblemowe zwycięstwo lidera (WIDEO)

Novak Djoković pewnie wygrał z Cameronem Norriem.

Novak Djoković nie pozostawił złudzeń Brytyjczykowi Cameronowi Norriemu ogrywając go w dwóch setach (6:3, 6:4) w 1/8 finału turnieju ATP w Rzymie. Obyło się bez niespodzianki, której możliwość dostrzegała część komentatorów, zwracając uwagę na rzekomo nie najwyższą formę aktualnego lidera rankingu.

Przed spotkaniem część ekspertów wskazywała na nierówną formę Novaka Djokovicia, który w poprzedniej rundzie "męczył się" z Grigorem Dimitrowem, oddając mu seta, mimo że wygrywał w nim już 4:2.

W spotkaniu z Norriem rzekomego załamania formy widać jednak nie było. "Nole" pewnie wygrał pierwszą partię 6:3, w trzecim gemie drugiej po raz pierwszy przełamał rywala, który co prawda w kolejnym gemie odwdzięczył się pięknym za nadobne, by po raz kolejny przegrać swoje podanie w gemie dziewiątym.

Broniący tytułu sprzed roku Serb imponował grą przy siatce, popisując się np. efektownym wolejem w dziesiątej partii drugiego seta, czy też technicznym lobem trzy gemy wcześniej. Wyświetlona została wówczas statystyka, według której skuteczność jego akcji "przy taśmie" wynosiła 7 na 9.

Djoković domknął drugiego seta wynikiem 6:4, mimo że Brytyjczyk prowadził już w ostanim gemie 30:0. Ostatecznie zakończył mecz na przewagi, po raz 17. w karierze awansując do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. "Djoko" ma na koncie 6. zwycięstw w tej imprezie, natomiast jego bilans indywidualnych meczów z Cameronem Norriem wynosi obecnie 3:0.

Novak Djoković - Cameron Norrie 2:0 (6:3, 6:4)