Bilety na finał Ligi Mistrzów kobiet wyprzedane

Piłka nożna
Bilety na finał Ligi Mistrzów kobiet wyprzedane
fot. PAP
Po raz pierwszy w historii wszystkie bilety na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów kobiet zostały sprzedane

Po raz pierwszy od ustanowienia tych rozgrywek w 2010 roku wszystkie bilety na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów kobiet zostały sprzedane - poinformowała UEFA. 3 czerwca w Eindhoven Barcelona zmierzy się z VfL Wolfsburg, którego zawodniczkami są Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek.

UEFA przekazała, że nabywców znalazł komplet 34 100 wejściówek na to spotkanie, co oznacza, że padnie rekord frekwencji na meczu piłkarskim kobiet w Holandii. Dotychczasowy wynosi 30 640 i w 2019 roku został ustanowiony przy okazji meczu drużyn narodowych Holandii i Australii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fernando Santos idzie na całość! Jacek Gmoch miażdży jego poprzedników

 

- To pierwszy raz, kiedy finał kobiecej Champions League został wyprzedany i to kilka tygodni przed meczem. To oznacza, że osiągnęliśmy nowy pułap tych rozgrywek - ogłosiła dyrektor UEFA ds. rozgrywek kobiecych Nadine Kessler.

 

Barcelona zagra w finale LM po raz trzeci z rzędu i czwarty w pięciu ostatnich sezonach, a po trofeum sięgnęła na razie tylko w 2021 roku. "Wilczyce" z Wolfsburga triumfowały w tych rozgrywkach w latach 2013-14, a przegrały finały w 2018 i 2020 roku.

 

W zeszłym roku półfinałową potyczkę LM między Barceloną a Wolfsburgiem na Camp Nou śledziło 91 648 fanów, co jest rekordem na meczu piłkarskim kobiet.

MSZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie