Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Niżej notowana rywalka sprawiła kłopoty

Iga Świątek w ćwierćfinale WTA w Rzymie. Wyśmienita forma Polki!

Iga Świątek pokonała Chorwatkę Donnę Vekić 6:3, 6:4 w meczu 1/8 finału prestiżowego turnieju WTA 1000 w Rzymie. Liderka światowego rankingu w ćwierćfinałowym starciu zmierzy się z Eleną Rybakiną.

Mecz między Igą Świątek i Donną Vekić miał początkowo odbyć się w poniedziałek, ale na przeszkodzie stanęła dość kapryśna, rzymska pogoda i opady deszczu. Również we wtorek wielu fanów miało ze sobą przygotowane parasole, ale nic nie zapowiadało przerwania tego starcia.

Spotkanie rozpoczęło się typowo dla Igi Świątek, która zdołała przełamać swoją rywalkę już przy stanie 3:1. Donna Vekić potrafiła jednak sprawić sporo kłopotów Polce, co mogliśmy zobaczyć w siódmym gemie tego meczu.

Liderka światowego rankingu pozostawała jednak czujna i po pierwszym przełamaniu nie oddała już inicjatywy Chorwatce. Po błędzie rywalki to Świątek miała serwować po pierwszego seta tego spotkania i zakończyła go rezultatem 6:3 po wyśmienitym asie serwisowym.

Drugi set nie rozpoczął się dobrze dla Polki, która popełniała wiele niewymuszonych błędów i dawała pole do gry Chorwatce. Vekić z kolei prezentowała się coraz lepiej i przy swoim serwisie nawet nie dawała nadziei na cenne przełamanie. Z drugiej strony serwis Świątek nie stwarzał już takiego zagrożenia, a numer jeden światowego rankingu musiała się bronić w długich i męczących wymianach.

Tak jak Polka cierpiała przy coraz lepszej grze rywalki, tak jak przystało na pierwszą rakietę świata potrafiła błyskawicznie wznieść się na swój najwyższy poziom. Tak było między innymi w pierwszym break poincie drugiego seta, gdy po świetnej wymianie to Świątek wyszła górą z tej rywalizacji i przełamała Chorwatkę wychodząc na prowadzenie 5:4. Vekić nie poddawała się przy bardzo mocnym serwisie Polki mając nawet dwie okazje do przełamania, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki w ostatnim gemie spotkania.

Skrót meczu Świątek - Vekić:

Świątek w ćwierćfinałowym starciu zmierzy się z Eleną Rybakiną, która pokonała w 1/8 finału Marketę Vondrousovą 6:3, 6:3.

Iga Świątek (WTA 1.) - Donna Vekić (24.) 6:3, 6:4