Polsat Sport i Polsat w sobotę pokażą polski finał Ligi Mistrzów CEV

Siatkówka
Polsat Sport i Polsat w sobotę pokażą polski finał Ligi Mistrzów CEV
Fot. Materiały prasowe
Polsat Sport i Polsat pokażą finał Ligi Mistrzów CEV

Takiego meczu w historii całego polskiego sportu jeszcze nie było! W sobotę dwa polskie kluby powalczą o miano numeru jeden w Europie. Wielki finał Ligi Mistrzów CEV siatkarzy z udziałem Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla pokażą Polsat Sport i Polsat. Redakcja sportowa Polsatu wysyła do Turynu kilkudziesięcioosobowy zespół specjalnie do obsługi Polskiego Finału.

W Lidze Mistrzów CEV występują topowi zawodnicy z krajów europejskich oraz między innymi Brazylii, Argentyny czy Stanów Zjednoczonych. I właśnie dlatego rozgrywki te cieszą się tak ogromnym prestiżem, wykraczającym daleko poza ramy Starego Kontynentu. Jak dotąd tylko dwa polskie kluby triumfowały w Lidze Mistrzów CEV. W 1978 roku sztuki tej dokonał Płomień Milowice, a od dwóch lat na tronie zasiada Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie celują więc w "hat-tricka", ale po drugiej stronie siatki czeka na nich godny przeciwnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Fornal szczerze po zdobyciu mistrzostwa. "Byliśmy sfrustrowani tym gadaniem"

 

Jastrzębski Węgiel na arenie europejskiej nie notował dotąd takich sukcesów, ale zespół ten jest świeżo upieczonym Mistrzem Polski. Jastrzębianie tytuł w wielkim stylu odebrali… Grupie Azoty Kędzierzyn-Koźle. Polski finał Ligi Mistrzów CEV jest więc wyjątkowy, nie tylko dlatego że siatkówka to narodowy sport Polaków.

 

Rekordowe zainteresowanie kibiców

 

Już półfinały z udziałem kędzierzynian i jastrzębian cieszyły się ogromną popularnością. Ich średnia widownia liczona była w setkach tysięcy telewidzów, a zasięg całkowity wyniósł 1,7 miliona fanów. Widząc tak gigantyczne zainteresowanie, Telewizja Polsat wsłuchała się w głosy kibiców i sobotni mecz finałowy pokaże w Polsacie Sport i Polsacie. W związku z tym, ostatnie odcinki seriali "Sługa Narodu" oraz "Rodzina na Maxa" zostaną wyemitowane w TV 4, odpowiednio o godzinie 20:00 oraz 21:00.

 

Gwiazdy na parkiecie oraz w studiu Polsatu Sport

 

Polski finał Ligi Mistrzów CEV odbędzie się w Turynie, w tej samej hali, w której w 2018 roku Biało-Czerwoni wywalczyli mistrzostwo świata. Przekaz z meczu Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla wystartuje w Polsacie Sport i Polsacie punktualnie o 20:15. Ale siatkarskie święto rozpocznie się już o godzinie 15:00! Wtedy w Polsacie Sport ruszy specjalny program studyjny, realizowany na żywo z Turynu i Warszawy. We Włoszech gośćmi Marcina Lepy będą między innymi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Reporterką będzie Marta Ćwiertniewicz. W warszawskim studiu Polsatu Sport obok Jerzego Mielewskiego zasiądą Andrzej Wrona, Jakub Bednaruk, Damian Dacewicz oraz Grzegorz Łomacz.

 

W programie widzowie zobaczą między innymi szczegółową, interaktywną analizę z wykorzystaniem technologii 3D i AR, a także wirtualną prezentację składów. Nie zabraknie także autorskich materiałów reporterskich, zrealizowanych zarówno w Polsce, jak i w Turynie. O 17:15 na parkiet hali Pala Alpitour wybiegną uczestniczki finału Ligi Mistrzyń CEV. Starcie dwóch klubów z Turcji, komentowane przez Adriana Brzozowskiego i Joannę Mirek, stanowić będzie rozgrzewkę przed Polskim Finałem.

 

Na godzinę 19:30 zaplanowane jest studio w całości poświęcone starciu kędzierzynian z jastrzębianami. Mecz skomentuje legendarny duet Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

 

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go. Szczegółowy plan transmisji dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.

Tomasz Ołdak/Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie